נשיא המדינה ביקר בישיבת ירוחם, ששכלה 8 מתלמידיה: ''נפלו על קידוש השם''

''תוספת כואבת למגש הכסף שאנחנו נושאים מדור לדור, מגש הכסף שהוא מצבת הגבורה של הלוחמים במערכה הכבדה הזו שאין צודקת ממנה''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, שלישי, בישיבת ההסדר בירוחם שאיבדה שמונה מבוגריה במלחמה בעזה: סמל-ראשון אפרים יכמן ז"ל (21) מהיישוב נווה דניאל, לוחם מגדוד שקד בחטיבת גבעתי. סמל אריאל אליהו (19) ממצפה יריחו, רב-סמל במיל' ינון פליישמן (31) מירושלים, סמל-ראשון איתן דב רוזנצוויג (21) מאלון שבות, סרן איתן פיש (23) מפדואל, סמל יקיר ידידיה שנקולבסקי (21) ממגדל עוז, רב-סמל מתקדם במיל' גדעון אילני (35) מעשהאל, ורב-סמל ראשון במיל' אלישע לוינשטרן (38) מחריש.
 


שמונה חברים שלכם נפלו במערכה הכבדה ,על קידוש ה' ובהגנה על הארץ ,על המולדת. מכאן, מירוחם, תצא תורה וזו אמירה מאוד  חשובה. אנחנו רואים את החזון הנפלא שלכם
 
"התחלנו את היום בבשורה מרה מאוד, על אובדנם ונפילתם של חיילים יקרים ואהובים מכל רבדי החברה הישראלית'', אמר הנשיא לתלמידי הישיבה. ‘’מיכל ואני מכירים חיילים שנפלו ביממה האחרונה ואנחנו משתתפים מעומק הלב באבלן של המשפחות. זאת עוד תוספת כואבת למגש הכסף שאנחנו נושאים מדור לדור,מגש הכסף שהוא מצבת הגבורה של הלוחמים במערכה הכבדה הזו שאין צודקת ממנה, אנחנו שולחים מכאן ניחומים וחיזוק למשפחות השכולות שעולמן חרב עליהן באסון הנורא."
 

שמונת חללי הישיבה (צילום: ישיבת ההסדר ירוחם)"אני רוצה לדבר על השכול. אתם איבדתם שמונה חברים  יקרים ואהובים , פקדנו את ביתם של חלקם, קראנו על אחרים, קראנו את הדברים הנפלאים של ראש הישיבה. זהו החזון של דוד בן גוריון כאן בנגב ,כאן זה המקום של התפתחות עם ישראל . שמונה חברים שלכם נפלו במערכה הכבדה ,על קידוש ה' ובהגנה על הארץ ,על המולדת. מכאן, מירוחם, תצא תורה וזו אמירה מאוד  חשובה. אנחנו רואים את החזון הנפלא שלכם . אני רוצה לאחל לכולכם שתטעו כאן שורשים כל אחד לפי דרכו, כי באמת המקום הזה הוא העתיד של מדינת ישראל בהרבה מאוד מובנים''.

 

הנשיא בשיחה עם תלמידי הישיבה (צילום: דודברות בית הנשיא)


הנשיא הרצוג הוסיף: "אנחנו גם מחזקים את מפקדי צה"ל, הלוחמים הלוחמות, כל מי שנמצא בחזית , כל מי שנמצא בכל מערכי הלחימה.שישישלימו את המשימות, שישובו בשלום, שיכריעו את האויב הנפשע והמר, כדי להביא שינוי אמיתי שינוי אמיתי בחיינו, שינוי אמיתי בחיי שכנינו, שינוי אמיתי באיזור  כולו. זו שליחות עצומה והסטורית ואני רוצה להודות ללוחמים שנמצאים כאן.
הרוח היא הדבר הכי חשוב במערכה הזו ,היכולת שלנו להיות כקבוצה אחת ,ביחד,מאוחדים ומלוכדים.מחר אני מתכוון לשאת על כך נאום בכנסת ישראל, בט"ו בשבט,יום ההולדת ה-75 של הכנסת. שם,במקום בו נציגי העם מתכנסים ,אני מתכוון לדבר על רוח  האחדות הזאת בכל מקום ומקום''.
 
‘’זהו החזון של דוד בן גוריון כאן בנגב, כאן זה המקום של התפתחות עם ישראל .שמונה חברים שלכם נפלו במערכה הכבדה, על קידוש ה' ובהגנה על הארץ ,על המולדת. מכאן מירוחם תצא תורה,וזו אמירה מאוד  חשובה. אנחנו רואים את החזון הנפלא שלכם .אני רוצה לאחל לכולכם שתטעו כאן שורשים כל אחד לפי דרכו,כי באמת המקום הזה הוא העתיד של מדינת ישראל בהרבה מאוד מובנים''.

"לוחמי צה"ל מגיעים מכל קצוות הארץ ,והרבה מהם בוגרי החינוך הדתי וישיבות ההסדר. הם הולכים  ראשונים ,ואני כאן כדי לבטא הוקרה עמוקה והערכה לכם היושבים והלומדים כפי שחיים נחמן ביאליק תיאר את בית המדרש,את עולם הישיבות בכלל ואת עולם ישיבות ההסדר בפרט''.