רוברט קיוסאקי מעורר אזעקה על החוב הלאומי המתגבר - קורא למשקיעים לקנות ביטקוין

send whatsapp messsage send FB messsage

הסופר רוברט קיוסאקי מחבר הספר אבא עשיר אבא עני, הביע דאגה מהעלייה המהירה בחוב הלאומי של ארה"ב, שהתגבר בטריליון דולר במשך תקופה קצרה. 
הסופר המפורסם אז דחק במשקיעים לקנות ביטקוין לצד זהב וכסף. קיוסאקי הכפיל לאחרונה את עצתו והגדיל את אחזקות הביטקוין האישיות שלו. מבקרים אחרים של המדיניות הפיסקלית של ממשלת ארה"ב הביעו גם הם את האזעקה לגבי הגדלת החוב הלאומי, תוך שהם מציינים את הפוטנציאל שלו להחליש הן את הכלכלה האמריקאית והן את הדולר האמריקאי.

רוברט קיוסאקי מודאג מהחוב הלאומי

מחבר הספר אבא עשיר אבא עני, רוברט קיוסאקי, הפציר שוב באנשים לקנות ביטקוין, והדגיש את עמדתו השורית לגבי המטבע הקריפטו והדגיש את דאגותיו המתמשכות לגבי הכלכלה האמריקאית והדולר. אבא עשיר אבא עני הוא ספר משנת 1997 שנכתב בשיתוף קיוסאקי ושרון לכטר. הוא נמצא ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס במשך יותר משש שנים. יותר מ-32 מיליון עותקים של הספר נמכרו בלמעלה מ-51 שפות ביותר מ-109 מדינות.

קיוסאקי הביע את תסכולו בפלטפורמת המדיה החברתית X ביום שישי מכך שהחוב הלאומי גדל בעוד טריליון דולר מאז החלה עונת הכדורגל הלאומית (NFL). "בבקשה קנה זהב, כסף וביטקוין", הדגיש, וקרא למשקיעים להגן על עצמם מהשחיתות הפיננסית וחוסר היכולת של המנהיגים שלנו. החוב הלאומי עומד כיום על 34.06 טריליון דולר, עלייה של 1.02 טריליון דולר מאז 18 בספטמבר בשנה שעברה, לפי משרד האוצר.

 

רוברט קיוסאקי מעורר אזעקה על החוב הלאומי המתגבר - קורא למשקיעים לקנות ביטקוין

 

מלבד קיוסאקי, רבים אחרים השמיעו אזעקה לגבי החוב הלאומי של ארה"ב. הכלכלן ופשפש הזהב פיטר שיף הסביר ב-2 בינואר ב-X: "זה רק היום השני של ינואר והחוב הלאומי כבר עבר את ה-34 טריליון דולר. אני חושב ש-2024 תקבע שיא לעלייה הגדולה ביותר בשנה אחת בחוב הלאומי של ארה"ב בהיסטוריה. השאלה היחידה היא האם יהיה משבר חוב ריבוני או דולר לפני סיום השנה". שיף הוסיף:

לקח פחות משלושה חודשים ושבועיים להוסיף את הטריליון האחרון לחוב הלאומי. אני חושב שארה"ב תוסיף את הטריליון הבא תוך פחות משלושה חודשים. בקצב הזה, החוב הלאומי יגדל במעל טריליון דולר לרבעון. רק תארו לעצמכם אם יש מיתון!

בנובמבר אשתקד הורידה מודי'ס את דירוג האשראי של ארה"ב ל"שלילי", תוך ציון גירעונות גדלים ועומסי חוב. בהד לחששות אלה, הסנאטור האמריקני ראנד פול הזהיר כי הוצאות ממשלתיות שיצאו מכלל שליטה מסכנות את עצם קיומו של הדולר, וקבע: "האיום הגדול ביותר על [הביטחון הלאומי שלנו] הוא החוב הלאומי. לווינו טריליון דולר בשלושת החודשים האחרונים". גם המיליארדר הנודע "בונד קינג" ג'פרי גונדלאך הפעיל אזעקה באוקטובר אשתקד, והזהיר: "הגירעון התקציבי האדיר והעלאת שיעורי הריבית על החוב הלאומי צריכים להפחיד כל אמריקאי... עתידו של הדולר האמריקאי, ואולי מחוץ ל- לשלוט באינפלציה, תלוי בשליטה בתקציב ובהוצאות".