דאגה ותפילה: מפקד זק''א באר שבע עבר אירוע מוחי

''המראות הנוראיים אליהם נחשפו המתנדבים השפיעו מאוד'', מספר אחד המתנדבים. בחודשים מתנדבים אחרים לקו בלבם. הרב דיקשטיין הוא מוותיקי קהילת חב''ד בבאר שבע ומוערך בשל פועלו
send whatsapp messsage send FB messsage
הרב דיקשטיין (במרכז, לוחץ יד לראש עיריית ב''ש) (צילום: עיריית ב''ש)

דאגה ותפילה בבאר שבע: מפקד זק"א בעיר,  הרב משה דיקשטיין עבר אירוע מוחי. הוא אושפז, מצבו השתפר בימים האחרונים. בזמן האחרון שלושה בכירים אחרים בארגון לקו בלבם. ‘’המראות אליהם נחשפו המתנדבים בזירות מתקפת הטרור הם קשים ביותר, עד בלתי נתפסים. אנשי זק''א היו בין הראשונים להגיע לזירות הקשות וביצעו את מלאכת הקודש של פינוי חללים וטיפול בזירות, לעיתים תחת אש. זה משפיע. אנשים קרסו'', מספר מכר של אחד המתנדבים.

רק לפני שבוע נסמר על פטירתו  של הרב מאיר וינר, מתנדב זק"א ומייסד ארגון 'ידידים', אשר לקה בלבו ונפטר באופן פתאומי. לפניו,  דובר הארגון, מוטי בוקצ'ין, אושפז לאחר שחש בליבו, וימים לאחר מכן, מתנדב נוסף, ארז בן צבי, לקה אף הוא בלבו.

 

מתנדבי זק''א בזירה בנגב (צילום: זק''א)מתנדבי זק''א מתמודדים, בימי שגרה, עם זירות קשות, בהן עליהן לטפל בכבוד המת, לא אחת של נפטרים שאבדו צלם אנוש. באירועי ה-7.10 המראות היו קשים ביותר. עדויותיהם הקשות של מתנדבי זק''א, שעבדו מסביב לשעון, פורסמו ברשתות, לא אחת בפירוט נוראי של מעשי הזוועה שביצעו המרצחים של חמאס, שלא חסו על זקנים, ילדים ותינוקות. הצוותים, שבימי שגרה עוברים הכשרות, ריענונים ומלווים מקצועית על ידי אנשי מקצוע - כדי לעמוד בגבורה בעבודה שהם עושים. הפעם מדובר באירוע חריג, הטבח הקשה ביותר מאז השואה.