מטורף: הסולחה בין המשפחות הסתיימה בניסיון רצח

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מוחמד בשיש (28) מרהט, שירה בקרוב משפחתו, לאחר שלא היה מרוצה מתוצאות הסולחה בה ייצג קרוב המשפחה את הצד השני
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת פשע. הדמיה: משטרת ישראל

מכתב האישום שהגיש עו"ד אביב דמרי, מפרקליטות מחוז דרום עולה כי לאור סכסוך, הקשור לדריסת אביו של בשיש, לפני מספר חודשים התקיים הליך סולחה בין משפחתו של בשיש למשפחה אחרת. במסגרת המשא ומתן לסולחה, ייצגו המתלונן, אחיו ואחרים את המשפחה האחרת בסכסוך. במסגרת המשא ומתן משפחתו של בשיש, דרשה פיצוי סכום של 7 מיליון שקלים וסופו של דבר המתלונן אחיו ואחרים הורידו את סכום הפיצוי, ל-250,000 שקלים.

לאור תוצאות המשא ומתן, שלא היו לשביעות רצונות של בשיש, ב-30 באוקטובר 23, בשעות הערב המוקדמות, עת יצא המתלונן מהמסגד לכיוון מקום עבודתו, הגיח בשיש מאחוריו שהוא עוטה קפוצ'ון לראשו ונושא בידו אקדח. כאשר המתלונן הסתובב ירה בשיש לעבר פלג גופו העליון וראשו בכוונה לגרום למותו. כתוצאה מהירי המתלונן נפגע מהירי בפניו, כתפו וזרועו השמאלית, נפל אל הקרקע וניסה לברוח מהנאשם שהמשיך לירות לעברו עוד מספר יריות טרם נמלט מהמקום.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה במקביל ציין עו"ד דמרי: " המשיב הוכיח במעשיו כי הוא מסוכן עד מאוד לציבור ולמתלונן. המשיב, ללא כל סיבה מוחשית, ומבלי שיש לו כל סכסוך או עניין עם המתלונן, ערב למתלונן וירה בו לכיוון ראשו ופלג גופו העליון, כאשר הוא מבקש לקטול את חייו."

לבשיש יוחסו עבירות של ניסיון רצח ונשיאת נשק.