מפחיד: ''20 מכוניות נפרצו תוך ימים ברחוב התלמוד''

אבי הגיע לשיעור תורה וגילה שמכוניתו נפרצה. לא רחוק משם, נגנב רכבו של ארתור. ''ברחוב הזה ארעו בזמן האחרון 20 מקרי פריצה'', מספר אחד התושבים
send whatsapp messsage send FB messsage
הנזק לאחת המכוניות (צילומים סלולרים)

פורץ - או חוליית פורצים, משגעים את תושבי שכונה ד': תושבים שבאו לשיעור תורה גילו שמישהו ניסה לפרוץ לרכבם - וגרם נזק לשמשות. לא הרחק משם, רכבו של תושב השכונה נגנב רכבו של תושב אחר. בשני המקרים, התיקים נסגרו מחוסר ממצאים. במשטרה מסבירים כי אם אין ממצאים בשטח - או תיעוד - זה הנוהג, אך אין הדבר אומר שהחקירה מסתיימת. לעיתים המשטרה עולה על מידעים חדשים - ויודעת לקשור את הקצוות.

לפני קצת יותר משבוע, בליל גשם, נגנב רכבו של ארתור (השם המלא שמור במערכת), מרחוב התלמוד בשכונה ד' בבאר שבע.  ‘’זה קרה בשעות הלילה, בשעה  01:30 לערך. היה יום גשום מאוד והרכב של בת זוגתי נגנב מחנית הבית. לאחר הגנבה הוגשה תלונה במשטרה על כך שהרכב נעלם , נאמר לנו בתגובה כי ישלחו ניידת לאזור לבדיקה וחוקר לתשאול, שלא הגיעו, וכי יעדכנו אותנו בהמשך התהליך''.

לדברי ארתור, הוא הצליח לאתר לאן גנבו את רכבו ואף למצוא תיעודים לכך.

שבוע קודם לכן, נפרץ רכבו של אבי, בעת שהיה בשיעור התורה השבועי אצל רב לא הרחק משם. ‘’שברו את השמשה. גרמו נזק אך לא גנבו. זה נזק כספי. ברחוב הזה היו כבר מלא פריצות לכלי רכב ולא מצליחים לתפוס את הגנבים. אנשים מגיעים לשיעור תורה וכשיוצאים, רואים את הנזקים. שתבין, זה לא רק הנזק הכספי, מאות שקלים, אלא הטרחה ובזבוז הזמן מול הביטוחים והמוסכים''.
 


על פי נתוני המשטרה, בחצי הראשון של שנת 2023 נגנבו בבאר שבע 637 כלי רכב. עליה תלולה לעומת התקופה המקבילה ב-2022, אז נגנבו 487 כלי רכב
  

התשובה:  לא להמשיך לחקור (צילום סלולרי)‘’בלילה סוגרים טוב טוב את החלונות, ממש לא סימפטי פה'', אומר דייר ברחוב. ‘’שמעתי שפרצו לאנשים שבאו לשיעור אצל הרב, אני סוגר את הבית וכשמחשיך, גם שער הכניסה נעול. יש פה אנשים לא טובים, שבאים מחוץ לשכונה. זה מביש. חשבתי שהאסון בנגב לימד את כולנו לקח לעזוב את הפשיעה, אבל רק ירדו האזעקות, החבר'ה חזרו לעבודה''.

‘’בזמן האחרון נפרצו פה כמעט 20 כלי רכב'', אומר אחד השכנים. 

בבדיקת המשטרה בשתי התלונות, אכן עלה כי הוחלט להפסיק לחקור - מחוסר ראיות. עם זאת, קורה לא אחת שהמשטרה מקבלת מידעים ואז מצליחה לקשור את כל הקצוות, כפי שקרה בעבר בתיקי הטרדה ועוד.