עומר התייחדה עם זכרם של שניים מנספי המלחמה

ד״ר ליליה גורביץ׳ וסילקובסקי ז״ל, נרצחה במסיבה ברעים. דני עלוש ז״ל, נהרג בעת מילוי תפקידו בעוטף ישראל
send whatsapp messsage send FB messsage
עומר התייחדה עם זכרם של שניים מנספי המלחמה ד״ר ליליה גורביץ׳ וסילקובסקי ודני עלוש, זיכרונם לברכה (צילום מתוך רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

היישוב עומר התייחד השבוע עם זכרם של שניים מבני המקום, שקפדו את חייהם במתקפת הטרור ובמהלך מלחמת חרבות הברזל. אתמול התקיים טקס גילוי המצבה של ד״ר ליליה גורביץ׳ וסילקובסקי ז״ל, אשר נרצחה במסיבה ברעים.  משפחת עלוש ציינה  שלושים לנפילתו של דני עלוש ז״ל, שנהרג בעת מילוי תפקידו בעוטף ישראל. 

ד"ר ליליה גורביץ' וסילקובסקי ז"ל, נרצחה במתקפת הטרור במסיבה ברעים. את התואר למדה באוניברסיטת בן גוריון. היא הייתה מנהלת תחום הביולוגיה המולקולרית בחברת אמאי, סטארט־אפ בתחום המזון, שמפתח חלבון מתוק שיחליף את הסוכר. עמיתיה סיפרו, כי הייתה מדענית מוכשרת בתחום הביולוגיה המולקולרית ובשעות הפנאי אהבה מדע בדיוני, מוזיקה וריקודים. את האהבה למדע  הורישה לתאומים שלה, תמר ודקל, שרק עלו לכיתה א'.

בפעם האחרונה ששוחחה עם משפחתה, סיפרה כי היא בדרך חזרה ממסיבת ה''נובה'' ברעים. לאחר מכן, הקשר נותק. שלושה ימים אחרי הטבח במסיבה ברעים, כשעל משפחתה עברו ימים של חוסר וודאות, אותרה גופתה. 

הבשורה הקשה אודות מותו של דני עלוש ז”ל, אבא של גיא עלוש, שחקן מכבי דימונה בכדורסל, התקבלה ביום הרביעי ללחימה. דני נהרג מאש כוחותינו בעקבות טעות בזיהוי,  במסגרת עבודתו בחברת החשמל.

דובי פיק, סוכן השחקנים והסוכן של גיא בנו, ספד לו: ‘’דני, אח יקר, הגרון חנוק, הלב מרוסק. ההלם עוד חזק, אני כותב את זה בדמעות. בשבת התכתבנו, הבטחת לי שהכל בסדר. היית האבא הראשון שנתן לי צ’אנס כסוכן אי שם ב-2018. הראשון שהסכים להיפגש איתי: מילה שלך נתנה לגיא אור ירוק להיות המיוצג הישראלי הראשון שלי אי פעם''.  

דני עלוש הותיר אחריו אישה, גלית, ושלושה ילדים.

יהי זכרם ברוך!