100 נרצחים ישראלים, עשרות ישראלים חטופים בידי חמאס, לחימה באופקים ובבארי

מתקפת הטרור על הדרום: מאות מחבלים פשטו על ישובי הנגב, רצחו כ-100 תושבים, חטפו עשרות לתוך הרצועה. בישראל הוכרז מצב חירום לאומי
send whatsapp messsage send FB messsage
בית בוער באחד הקיבוצים אליו חדרו מחבלי החמאס (תיעוד רשתות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'), פגיעה בבית בבאר שבע (צילום פרטי)

 

מתקפת טרור כמותה ישראל לא זוכרת עשרות שנים: כ-2,000 רקטות נורו לעבר יישובי הנגב, סמוך לשעה 6:00 לפנות בוקר. בחסות ההרעשה הארטילרית, מאות מחבלי חמאס חדרו לשטח ישראל, רצחו תושבים, פצעו מאות, התמונה המלאה עדיין לא ברורה, ככל הנראה לא לרשויות.  על פי דיווחים שונים, עשרות ישראלים, בכל גילאים, נחטפו לתוך רצועת עזה. חלקם הובלו רגלית לתוך הרצועה, מבלי שנתקלו בהתנגדות. ברשתות החברתיות מועלים תיעודים זוועתיים, שאין להם בינתיים אישור ממקור רשמי. נכון לשעה זו יש 22 מוקדי לחימה בדרום.

בבאר שבע היו פגיעות במספר בתים. לאחד הבתים נגרם נזק רב. בני הבית שהו בממ''ד וניצלו.

תיעוד: חדירת מחבלי חמאס לשטח ישראל (רשתות, ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
 לבית החולים סורוקה לבדו הגיעו כמעט 400 פצועים, בהם פצועים קשה ואנוש. באירועים נפצעו למעלה מ-900 איש. בישראל מדברים על כמעט 100 הרוגים וגם הנתון הזה אינו סופי. המחבלים פשטו על יישובי העוטף, עלך שדרות, על אופקים ונתיבות. על פי תיעודים שונים, מאות המחבלים חדרו לשטח ישראל על ידי חיתוך הגדר, וגם דרך הים, סמוך לזיקים ואמצעות מצנחי רחיפה. על פי מידע לא רשמי, עדיין יש בישראל לפחות שני אירועים בהם בני ערובה. המחבלים תקפו את משטרת שדרות. במחזה כמותו לא נראה, כוחות צה''ל ניהלו לחימה ברחובות הערים בנגב. 

מאות מחפשים מידע אודות יקיריהם

בבתי החולים סורוקה וברזילי, אליהם הובאו מרבית הפצועים, הגיעו מאות בני משפחות, המבקשים לדעת מה עלה בגורל יקיריהם. בבאר שבע, בחניון של קניון הנגב, ישנם עשרות צעירים, ממשתתפי מסיבת הטבע, המבקשים להגיע למרכז, מתנדבים הנמצאים במקום ומחפשים מי שיוכלו להסיע אותם. 

דובר צה''ל אמר, בהצהרה לתקשורת: ‘’אנחנו לא במבצע, אנחנו במלחמה. יש כוחות מיוחדים בכל הישובים. חלקם טוהרו, בחלקם מתקיימים עוד קרבות. נגייס עוד מאות אלפים למילואים. תוגברו כוחות גם בשאר הגזרות. המשיכו להשמע להנחיות פיקוד העורף. כלל הישובים יעודכנו כאשר שטח הישוב יחזור להיות בטוח''.