אלוף העולם באילוף כלבים הגיע לבאר שבע - והקים פנסיון להולכים על ארבע

רן לוי, אלוף העולם באילוף כלבים, פתח פנסיון ומקום לאילוף לכלבים שאיך אומרים - הלוואי עלינו ההולכים על שתיים דיברנו עם רן - ועם שני אורחים מרוצים
send whatsapp messsage send FB messsage
שני אלופים: רן לוי והכלב תור (צילום: באדיבות רן לוי)

פנסיון לכלבים, RANTOR שמו, נפתח בבאר שבע - ואיך נתאר את זה? הלוואי עלינו. במיקום נחמד ומרכזי, במקום רחב ידיים מותאם לכלבים, יש להם גינת משחקים וחדרים מפנקים והאוכל - גם הוא חמישה כוכבים. מאחורי היוזמה המקסימה הזו עומד רן לוי, אלוף העולם באילוף כלבים. רן, בן 28, הבעלים של הכלב תור, עוסק בתחום קצת יותר מחמש שנים - והתאהב בנושא קצת אחרי שהשתחרר משירות החובה. 

רק בחודש אפריל השנה, לוי ותור הוכרזו אלופי העולם בתחרות MONDIORING, בעיר אוראדיה, ברומניה. מדובר בתחרות היוקרתית בתחום. בתחרות נבחנים הכלבים על משמעת, על פעילות מבצעית ועל תקיפה (הכל כמובן, תוך עמידה על אמצעי בטיחות). תור הכלב, בן 5, 5 שנים אצל רן, רגיל כבר לטיסות ויש לו כלוב טיסה מיוחד. אולי הוא לא נהנה מהדיוטי פרי, אבל בתחרות הוא ממש כיכב.

 

רן לוי, אלוף העולם עם הכלב תור - וגם בעלי הפנסיון (צילום: באדיבות רן לוי)הפנסיון בבאר שבע משלב בתוכו פנסיון כבית מלון וגם בית ספר - בו הכלבים עוברים אילוף, באורך חודש. יש להם מתחם משחקים עם מזרקת מים ומתקני עירפול שמקררים את הסביבה וגם החדרים ממוזגים. ‘’בגינת המשחקים ממש כיף בקיץ. אפילו אנחנו, הצוות, ישבנו שם ביום הכי חם. יש לנו פה מתחמים לכלבים קטנים וגדולים. הכל ממוזג. הכלבים משחקים, חם להם, הם חוזרים למזגן''.

לכלבים יש סדר יום כייפי: ארוחת בוקר, משחקים, מנוחה, ארוחת ערב, מנוחה ועוד קצת משחקים. מכיוון שהמקום רק נפתח, היו בו שני דיירים, שלמרות שהיו בשנ''צ, שמחו לראות אותנו. ‘’כלבים אוהבים סדר יום וגם - צריך להקפיד על סדר יום איתם, למנוע תופעות כמו היפוך קיבה. אחרי המשחק הם עייפים ומרוצים - והולכים לנוח בכיף''. האורחים, שרק לפני כמה רגעים שיחקו בגינת המזרקות, אכן עייפים - אך מכשכשים בזנבם בשמחה.

 

להכיר את הכלבים ואת אורחות החיים שלהם (צילום: באדיבות רן לוי)איך יודעים איזה כלבים יסתדרו אחד עם השני?
‘’ניסיון ותחושה של מאלף. אתה רואה  את הכלב. למאלף יש תכונות של תקשורת - עם בני אדם ובעלי חיים כאחד. יש לו גם תכונות אישיות המסייעות לאילוף. כל כלב הוא נשמה, צריך להבין אותו, לדעת איך ללכת איתו''.

מישהו נשאר איתם בלילות?
‘’בוודאי. אנחנו עושים תורנות, יש אנשים 24/7. יש פה צוות מיומן ופיקוח וטרינרי רשותי מחמיר. אנחנו פה בפיקוח מלא, בכל המובנים''.

 

פינוק: פינת המשחקים עם מים ודשא (צילום: באדיבות רן לוי)ואילוף כלבים?
‘’הכלב נשאר אצלי חודש ועובד אילוף''.

כמובן, בפנסיון יש אוכל מותאם לכל אחד מהדיירים, ורן יתעניין אצל הבעלים יש לכלב יש דיאטה מיוחדת. ‘’עוד מעט ראש השנה ויש מי שנוסעים ורצוי שיהיה להם מקום שהם סומכים עליו ויוכלו להשאיר את הכלב בראש שקט''.

 

הסוויטה של הכלבים הקטנים, עם מזגן (צילום: באדיבות רן לוי)

RANTOR
כתובת: דקל 6 באר שבע
טלפון: 052-605-7404