מדריך בקיבוץ בדרום הורשע בביצוע עבירות מין בילדות בצהרון

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע מדריך בקיבוץ בביצוע עבירות מין כלפי שש קטינות שהיו חניכות בחברת הילדים בקיבוץ
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Tima Miroshnichenko / PEXELS

בהתאם לכתב האישום המתוקן, אשר איחד בין שלום למחוזי ולהליך שנוהל על ידי עו"ד אלכס דרנבוים מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עולה כי בתקופה הרלוונטית לאישומים הנאשם ושש הקטינות התגוררו בקיבוץ בדרום. במהלך התקופה שבין סוף שנת 2017 ועד חודש אוגוסט 2019, שימש הנאשם כמדריך בצהרון לתלמידי היסודי בשעות שלאחר הלימודים בבית הספר ובמהלך חופשת הקיץ. במהלך תקופה זו ביצע הנאשם בקטינות עבירות מין.
 


עלה באופן בולט השימוש במניפולציות מצד הנאשם כדי לשכנע כל אחת מהמתלוננות, הצעירות ממנו בשנים רבות, כדי לשתף עמו פעולה, כמו למשל ההצעה לבוא לשחק איתו, ובכך למעשה לקבל יחס מיוחד


לאור האמור ולאחר בחינה קפדנית של כלל הראיות בתיק, הרשיע השופט אהרון משניות את הנאשם במעשה סדום, ריבוי מעשים מגונים, גרם מעשה מגונה, ריבוי ניסיון למעשה מגונה וריבוי ניסיון לגרם מעשה מגונה.

להכרעה זו הצטרפו השופטות יעל רז לוי וגילת שלו שאף ציינה: " כפי שתיאר חברי, ממכלול העדויות עולים במובהק שיטה ומעשים דומים במעשיו של הנאשם כלפי המתלוננות, כאשר ברוב המקרים אף מדובר בתכנים ייחודיים לעבירות מין, כפי שציינו גם חוקרי הילדים. כך למשל העובדה כי בטרם ביצוע העבירות, הנאשם דאג לבודד כל אחת מהמתלוננות מהקבוצה בה שהתה באמתלה כלשהי כמו משחק מחבואים, הצעת משחק מצדו או הצעה לספר סוד. 

בנוסף עלה באופן בולט השימוש במניפולציות מצד הנאשם כדי לשכנע כל אחת מהמתלוננות, הצעירות ממנו בשנים רבות, כדי לשתף עמו פעולה, כמו למשל ההצעה לבוא לשחק איתו, ובכך למעשה לקבל יחס מיוחד (.. אף הסבירה בעדותה כי יש לו "משחקים שווים"), כאשר מי שלא תשתף איתו פעולה לא תוכל לשחק איתו ; השאלה מי אמיצה, ולמעשה התיוג הנלווה אליה, כך שמי שאינה מסכימה להצעותיו אינה “אמיצה”; אמירותיו כי אם הן לא רוצות הוא יפנה לאחרות, כאילו להמחיש להן מה הן מפסידות; והצגת מעשיו הקשים כ"משחק של מבוגרים", תוך הסבר של "כללי המשחק". בנוסף, עלה הנושא של שמירת הסוד, כאשר חלק מהמתלוננות סיפרו כי בסיום מעשיו אמר להן הנאשם שלא לספר על כך (כך עלה מעדויותיהן של הקטינה ... ומדבריה של אמה של ...)."