גאווה לבאר שבע: אל''מ לירון בטיטו, מח''ט גבעתי הראשון יליד העיר

''קצין ערכי, אדם צנוע, עוזר לרבים בבאר שבע ובנגב'': חברים מספרים על מינויו של אל''מ לירון בטיטו, יליד באר שבע, שגדל בשכונה ב', למפקד חטיבת גבעתי
send whatsapp messsage send FB messsage
אלוף משנה לירון בטיטו, מפקד חטיבת גבעתי (צילום: נמרוד ארקליס)

‘’זו גאווה גדולה לעיר באר שבע ולנגב, שאלוף משנה לירון בטיטו מונה למפקד חטיבת גבעתי. הוא הבאר שבעי הראשון בתפקיד. מדובר באדם ערכי, צנוע, שעוזר לחיילים מבאר שבע והנגב, קצין מעולה, מפקד אהוב, אנחנו שמחים בשבילו'', אומרת לחדשות באר שבע והנגב  ורד פראן, המכירה את אל''מ מהתנדבותה במסגרת צה''ל, בהרצאות בפני בני נוער. 

אל"מ לירון בטיטו, בן 43,  נשוי ואב לארבעה, תושב הנגב, בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מטעם אונ' בר אילן ותואר שני בביטחון לאומי מטעם המכללה לאסטרטגיה, יפקד על חטיבת גבעתי. בתפקידו האחרון שימש כקצין אגף המבצעים של פיקוד הדרום.
 


״אני נושא עימי את רוח החטיבה כבר 25 שנים, את הקרבות בעזה ולבנון, את ההצלחות המבצעיות והכישלונות וכמובן את אלו שלא חזרו משדה הקרב. כעת זוהי זכות גדולה עבורי להמשיך את המורשת האדירה הזו ולבנות קומה נוספת בבניין כוחה של החטיבה הסגולה''
  

מקבל דרגת אלוף משנה ממפקד פיקוד דרום, אלוף ירון פינקלמן (צילום: נמרוד ארקליס)אל''מ לירון בטיטו הוא כאמור  מח''ט גבעתי הראשון שהינו יליד באר שבע. הוא גדל בשכונה ב', ברחוב רמב''ם, למד בבית הספר היסודי בארי ובתיכון מקיף ח'.  בתיכון בבאר שבע, בעת שהיה בכיתה י''ב,  הכיר את מי שלימים תהיה רעייתו, עמית. השניים נשאו בעת שבטיטו היה קצין צעיר. היום הם הורים לארבעה ילדים ומתגוררים בנגב. 

טקס החלפת המפקדים התקיים במצודת יואב, במעמד מפקד פיקוד הדרום,  האלוף ירון פינקלמן ומפקד עוצבת "הפלדה" (162), תא"ל נדב לוטן. בטקס השתתפו מפקדי היחידה, חייליה, משפחותיהם ואורחים מהקהילה המקומית.

מפקד חטיבת "גבעתי" הנכנס, אל"מ לירון בטיטו: ״אני נושא עימי את רוח החטיבה כבר 25 שנים, את הקרבות בעזה ולבנון, את ההצלחות המבצעיות והכישלונות וכמובן את אלו שלא חזרו משדה הקרב. כעת זוהי זכות גדולה עבורי להמשיך את המורשת האדירה הזו ולבנות קומה נוספת בבניין כוחה של החטיבה הסגולה.

גבעתי עבורי זה בית, משפחה של לוחמים. גבעתי זה פניה היפות של מדינת ישראל – תרמיל על הגב, אבק בנעליים וברק בעיניים. גבעתי זה פיקוד מלפנים, זה לעשות הכי טוב עם מה שיש, גבעתי זה לנצח!״

מפקד עוצבת "הפלדה", תא"ל נדב לוטן: ״חטיבת גבעתי היא מהמובילות ביבשה – בזכות הסקרנות, היכולת להשתנות ולקבל עליה את הנדרש על מנת להפוך לרלוונטית יותר. בהיותי מפקד גדוד, נפלה בחלקי זכות גדולה להיות תחת החטיבה למעלה משנתיים בתקופת לחימה ברצועת עזה''.

 

צילום: נמרוד ארקליס

‘’אז וגם היום חוויתי משפחה סגולה עם ערכים משותפים של לחימה, מקצועיות ואחוות לוחמים. אנשים אמיתיים, מחוספסים, אנשי עמל ועקשנות שמביאה לתוצאות. אנשים מדהימים שמתאוששים מאירועים קשים; בלחימה בזיתון, ברפיח, בצוק איתן – וגם לאחר נופלם של לוחמי הסיירת השנה בשומרון. נלחמים ומנצחים עם מה שיש. לוחמים ומפקדים – אנחנו מצויים בתקופה מורכבת לעם ישראל. תקופה בה מוטלת עלינו האחריות לחזק את המשותף, לצופף שורות ולחזק כל העת את צדקת הדרך״.

מפקד חטיבת "גבעתי" היוצא, אל"מ אליעד מואטי: ״זכיתי להלך ביניכם ולהוביל אתכם בשנתיים האחרונות. זכינו להגן על העם והארץ שאנחנו כה אוהבים, בכל הגזרות. סיכלנו פיגועים, פיקדנו, חינכנו והתפתחנו. חטיבת גבעתי היא צק״ח רק״ם מתקדם, לוחם, משימתי וגמיש. עוצמתו במפקדיו ואנשיו. מוכן תמיד, יוזם ומנצח. שואב את חוסנו מרוח גבעתי ומורשתה.

לוחמיי, אני גאה בכם על כך שהנכם משימתיים ולוחמניים, גאה בדרך הפיקוד של מפקדי החטיבה – דורשים מפקודיהם ומחבקים אותם כדרך חיים. גאה בכם על כך שאתם מממשים את אחריותכם ואף מרחיבים אחריות והכל למען הכלל. על כך שאתם תמיד עושים את הכי טוב עם מה שיש ומנצחים.

חטיבת גבעתי היא חטיבת צבא העם, חטיבת מחץ בארגון המופת ׳צבא ההגנה לישראל׳. צבא אשר אינו רק מגן על אזרחיו ושלמות ארצו – צבא שהוא העוגן ומקור הלכידות של החברה הישראלית, ומקור הצמיחה של מדינה שלמה – מחנך, מחשל ומפתח את ההון האנושי, ומוציא מאיתנו את הטוב ביותר״.

 

כתבות נוספות למקרה שפספסת...