אזהרה חריגה לחברי קיבוצים בנגב בעקבות מקרי התקיפה: ''להימנע מעימות, להודיע מיד לביטחון''

מפחיד בנגב: בעקבות חסימות הכניסות ומקרי התקיפה של חברי הקיבוצים, מועצת בני שמעון הוציאה באופן חריג אזהרות לחברי הקיבוצים בתחומה, בהם חצרים ומשמר הנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
חסימת חצרים (צילום מסך)

ימים של סכנה לחברי הקיבוצים בנגב, בעקבות אי תמיכתם בחקיקה המשפטית. בשבוע האחרון נחסמו הכניסות לחצרים ומשמר הנגב, חברי קיבוצים הותקפו ואיומו על ידי תומכי הרפורמה ואתמול, שני, קב''ט חצרים ירה באוויר, אחרי שחש סכנה אל מול קובצת מפגינים תומכי רפורמה. אתמול נעצרו שבעה מפגינים והקב''ט, היום, שלישי, כולם שוחררו הביתה בתנאים מגבילים.
 


אזהרות חריגות לחברי הקיבוצים בנגב, בעקבות מקרי התקיפה: ‘’באם נקלעתם לאירוע, אנו מבקשים מכם לנהוג באיפוק, לנתק מגע, להימנע מעימות, להודיע מיידית לגורמי הביטחון והנהלת היישוב או למשטרה''

 האזהרה של מועצה בני שמעון חריגה, שכן קוראת לחברי הקיבוצים להיזהר לא מגורמי פח''ע, אלא מתושבים אחרים בנגב, בעיקר באר שבעים הבאים ‘’לנקום'' את חסימות כביש רגר בבאר שבע, במסגרת המחאה כנגד השינויים במערכת המשפט, שטוענים כי ‘’מפגינים מהקיבוצים מובאים בתשלום של 500 שקל לראש לחסום את באר שבע.''. ברשתות החברתיות בבאר שבע מאות פוסטים של שנאה כלפי חברי קיבוצים, על רקע תמיכתם במחאת כנגד הרפורמה. מדובר במצב יוצא דופן: באר שבעים רבים עובדים בקיבוצים, יש להם בני משפחה המתגוררים בקיבוצים בנגב. 

היום המועצה פרסמה את הזהרה החריגה: ‘’לאורך השבוע האחרון מתקיימות בכניסות לקיבוצים ברחבי הארץ הפגנות, הכוללות חסימת שער הכניסה, פרובוקציות, הטרדת תושבים ואף אירועי אלימות. אצלנו בבני שמעון חווינו אירועים כאלה בחצרים  (יותר מפעם אחת) ובמשמר הנגב'', נכתב.
 
‘’גם בליל אמש (24.7) הגיעו לחצרים מפגינים שחסמו את השער לכניסה ויציאה, נהגו באלימות כלפי תושבים והתעמתו עם אנשי חצרים, שניסו לאפשר גישה לישוב. במהלך העימות, ולאחר שלטענתו חש מאוים, ירה קב"ט הקיבוץ באוויר מאקדחו. אירוע זה נמצא בחקירת משטרה''.

‘’אנו פועלים בשיתוף פעולה ובתיאום עם משטרת ישראל כדי להגביר את האכיפה, למנוע הפרעה לסדר הציבורי והתפתחות אירועים אלימים בישובינו.  במקביל אנו פועלים מול הנהגות הישובים על מנת לחדד את אופן הטיפול באירועים אלה''.

ההנחיה לחברי הקיבוצים היא: ‘’באם נקלעתם לאירוע, אנו מבקשים מכם לנהוג באיפוק, לנתק מגע, להימנע מעימות, להודיע מיידית לגורמי הביטחון והנהלת היישוב או למשטרה ולאפשר להם לטפל באירוע ולהשיב את הסדר על כנו.  הרוחות סוערות מאד, אלה ימים קשים למדינה ולנו התושבים. אחריות כולנו למנוע אלימות, חציית קווים אדומים ולשמור על  החוק והסדר.  מאחלים לכולנו ימים שקטים וטובים יותר''.