בטקס מרגש, נחנך אתר ההנצחה העירוני בבאר שבע

על קיר ההנצחה באתר, הממוקם בשכונה ט', חקוקים שמות הנופלים, חללי מערכות ישראל, נפגעי פעולות האיבה וחללים שנפטרו עקב נכותם
send whatsapp messsage send FB messsage
אתר ההנצחה העירוני (צילום: עיריית באר שבע)

נחנך "אתר ההנצחה העירוני" לזכרם של חללי מערכות ישראל, נפגעי פעולות האיבה וחללים שנפטרו עקב נכותם. האתר, הממוקם בשכונה ט', נחנך אתמול, שני. אתר קיר הנצחה המסמל ומהווה מקום שכולו אחדות רעים בו חקוקים שמות הנופלים בני ובנות העיר באר שבע.

קיר ההנצחה הנו זיכרון, הוקרה וכבוד לנופלות ולנופלים ומסמל את הציווי שנטלה על עצמה עיריית באר שבע - לזכור את כולם. לזכור כל אחד וכל אחת מהלוחמים ומהלוחמות שנפלו במערכות ישראל, כל אחד מנרצחי פעולות האיבה בארץ ישראל ומעבר לגבולותיה ואת כל החללים שנפטרו עקב נכותם.

צילום: עיריית באר שבע

הטקס נערך בין היתר במעמד אישי ציבור רבים, מפקדי וחיילי צה"ל, חניכי תנועות נוער וכמובן המשפחות השכולות. בטקס נשאה דברים עדנה חג'אג' ארץ קדושה אחותו של ראובן ארץ קדושה ז"ל. ראובן נהרג במלחמת יום הכיפורים בעיצומו של חג סוכות, בן 20 בנופלו. בחלק האמנותי הופיעה הזמרת עדי כהן בליווי אנסמבל. פרק תהילים נאמר בטקס.

יש לציין שבמהלך כל השנה יבקרו באתר תלמידי מוסדות החינוך וחיילי צה"ל. כמו כן, מוסדות חינוך ותרבות יקיימו בו כנסים וטקסי זיכרון.  

אתר ההנצחה הנו יוזמה של עיריית באר שבע וארגון 'יד לבנים' בשיתוף החברה לתרבות הפנאי- "כיוונים", משרד הביטחון, המוסד לביטוח לאומי, ארגון אלמנות ויתומי צה"ל וארגון נפגעי פעולות האיבה.


​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C