ההפגנה בבאר שבע על רקע העליה בביטויי שנאה כנגד קהילת הלהט''ב

ההפגנה כנד השינויים במערכת המשפט בבאר שבע התרכזה בעלייה המדאיגה בביטויי השנאה כנגד קהילת הלהט''ב בבאר שבע, בשבוע בו אמור להיערך מצעד הגאווה בעיר
send whatsapp messsage send FB messsage
ההפגנה בבאר שבע (צילום: טלי ברמן)

נמשכת המחאה כנגד הרפורמה במערכת המשפט, אשר השבוע ,בבאר שבע, הוקדשה לקהילת הלהט''ב בעקבות עליה תלולה ומדאיגה בביטויי שנאה כנגד חברי הקהילה. ביום חמישי אמור להיערך בבאר שבע מצעד הגאווה, וברשתות החברתיות גבר מאוד זרם המגיבים כנגד קהילת הלהט''ב בעיר. 

וידאו: מתוך ההפגנה בבאר שבע (צילומים: סלולרי, בועז יוטה)
​​​​​​​''אנחנו חייבים להמשיך להילחם. כל עוד נערות ערביות לא תהיינה בטוחות גם אננחנו לא נהיה בטוחים. מלחמה בלהט''בופוביה היא מלחמה למען הדמוקרטיה. שרית אחמד שקור, יהי זכרך מהפכה!''תחת הססמא ''אין גאווה בלי דמוקרטיה'', צעדו היום מפגינים מרחבת בית המשפט, דרך שדרות רגר ועד לרחבת משכן אמנויות הבמה. הערב נשאו דברים ח"כ שרון ניר- תא"ל במיל', וועדת חוץ ובטחון, ישראל ביתנו, אבנר סטפק- בעל בית ההשקעות מיטב,
עו"ד סאלם אבו מדיע'ם- מהכפר אלעראקיב שבנגב, חבר לשכת עו"ד ואריאל אלוורז פריירה- מנהל תחום טרנס באיגי, חבר הבית הגאה בב"ש.

בבאר שבע, נערך המייצג "אין גאווה בלי דמוקרטיה", בעקבות הרצח של שרית אחמד, ובתגובה לאלימות במצעדי הגאווה בחיפה ובירושלים, פעילים להט"בים צועדים  בידיים כפותות ובפיות אטומים.

מסלון המחאה נמסר: ''לא ניתן שישתיקו אותנו! בלי בית משפט חזק, אין מי שישמור עלינו. אנחנו כבר מרגישות איך האלימות כלפי הקהילה הגאה שוברת שיאים, ואיך הקואליציה החשוכה הזאת מתעלמת. לא נוותר ויחד נמשיך להיאבק למען הדמוקרטיה ולמען ביטחון לקהילה הגאה!''

אריאל אלוורז פריירה - מנהל תחום טרנס באיגי, חבר הבית הגאה בב

''לא בחרתי להיוולד בצרפת, לא בחרתי להיוולד לבנה, לא בחרתי להיוולד בת. בחודשים האחרונים הלהטב''ופוביה משתוללת, רק לאחרונה נרצחה נערה לסבית ערביה רק בגלל היותה להט''בית. ספר שקרי הופץ הודות הליך ההתאמה המגדרית, התאפשרה החזרה של טיפולי ההמרה, שהוכחו מסכני חיים וגורמים להתאבדויות'', אמר פריירה.

צילום: טלי ברמן

''השיא מהשבוע האחרון, היה כנס המדבר על הומוסקסואליות כמחלה וטרנסיות כאידאולוגיה והוא משמש לגמול מורים. אף אחד לא שכנע אותי כי אני טרסנג'נדר לא ישבתי בהרצאה שהפכה אותי לטרנס, רק בחרתי באושר שלי ובגוף שלי''. 

''זה לא מקרה  שהדברים האלה קורים עכשיו. הממשלה הנוכחית משרישה באופן שיטתי את הבריונות והגזענות. נכנסנו לעידן בו ערכים של דמוקרטיה וזכויות מיעוטים הוחלפו על בהרס הדמוקרטיה. בחרתי להישאר בבאר שבע כי מצאתי אנשים ערבים זה לזה. אנשים שמבינים את השונה''.

אנחנו חייבים להמשיך להילחם. כל עוד נערות ערביות לא תהיינה בטוחות גם אננחנו לא נהיה בטוחים. מלחמה בלהט''בופוביה היא מלחמה למען הדמוקרטיה

שרית אחמד שקור, יהי זכרך מהפכה''. 

צילום: טלי ברמן

פריירה התייחס לרציחתה של  שרית שקור, נערה דרוזית בת 18 מהכפר כסרא שבגליל העליון, שנרצחה ב-9 ביוני 2023. לפי החשד ולפי חבריה, הרצח הוא על רקע הומופובי בשל נטייתה המינית. בעקבות הרצח הוחלט על הקמת מקלט לערבים להט"בים באופן מיידי. 

באוקטובר 2022, נרצח בעריפת ראש חמדי אבו מרחיה, בן 25, צעיר פלסטיני להט''בי,  שנמלט לפני כשנתיים קודם לכן מחברון הפלסטינית לישראל לאחר שנחשפו נטיותיו המיניות.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C