להב 433 פשטה על אימפריית הלבנת הון בלקיה (תיעוד)

12 נחקרים, בהם בני משפחה אחת ועצורים בפרשת הלבנת הון בהיקף עשרות מיליוני שקלים: בין היתר, העמידו הלוואות ללא אישור וניהלו עסקים ללא רישיון
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל

שוטרי היחידה לאכיפה כלכלית (אכ"ל דרום) בלהב 433 בשיתוף עם יחידות מחוז דרום, מג"ב דרום ויחידת יהלום ברשות המיסים עצרו הבוקר, שלישי, חשודים מלקיה שהפעילו קווי הלוואות ללא רישיון, פעלו במרמה כלפי בנקים והשמיטו הכנסות וזאת  תוך ביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף עשרות  מיליוני שקלים.


במהלך חיפוש בבתיהם ובבתי העסק של החשודים נתפס רכוש רב הכולל; כספומטים, רכבי יוקרה, משאיות, זהב וכסף רב במזומן. כמו כן הוקפאו נכסי נדל"ן וחשבונות בנק. בהמשך היחידה תבקש לחלט את הרכוש במסגרת ההליך הפלילי נגד החשודים


וידאו: יפעת הדרי, ראש מחלק חקירות אכ"ל דרום בלהב 433. (צילום: דוברות  משטרה)

היחידה לאכיפה כלכלית בלהב 433 פתחה בחקירה בעקבות חשד כי בני משפחה מלקיה הפעילו קווי הלוואות ללא רישיון ופעלו במרמה כלפי בנקים. עוד עולה מהחקירה כי החשודים ביצעו באמצעות בתי העסק בבעלותם; מינימרקט, מאפיה, עסק להפעלת מכשירי כספונט ואספקת גז עבירות של מרמה, הלבנת הון והשמטת הכנסה וזאת תוך הלבנת כספי העבירה בדרכים מתוחכמות. 

החקירה נערכה בשיתוף עם משטרת מחוז דרום ובסיוע גורמי אכיפה אזרחיים ובהם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, יחידת יהלום ברשות המיסים ויחידת החילוט באפוטרופוס הכללי ולוותה ע"י פרקליטות מחוז דרום פלילי ואזרחי. היקף העבירות מוערך בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

הבוקר החקירה הפכה לגלויה ובלשי להב 433 וכוחות של לוחמי יס"מ נגב, יחידת יואב ומג"ב דרום פשטו על בתיהם של החשודים בישוב לקיה וביצעו מעצרים של שבעה חשודים ועיכובם לחקירה של חמישה חשודים נוספים. 

רכוש רב וגם מכשירי כספומט

במהלך חיפוש בבתיהם ובבתי העסק של החשודים נתפס רכוש רב הכולל; כספומטים, רכבי יוקרה, משאיות, זהב וכסף רב במזומן. כמו כן הוקפאו נכסי נדל"ן וחשבונות בנק. בהמשך היחידה תבקש לחלט את הרכוש במסגרת ההליך הפלילי נגד החשודים.

החשודים מובאים בשעה זו לחקירה במשרדי היחידה בסיומה ובהתאם לממצאיה יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C