הבאר שבעים נגד קורקינטים חשמליים: 65% לא יתנו לילדיהם לרכוב

סקר של עמותת אור ירוק מגלה כי הבאר שבעים לא רוצים כלים חשמליים ברחובות והשיבו כי 51% מהרוכבים שראו אינם חובשים קסדה
send whatsapp messsage send FB messsage
קורקינטים חשמליים (צילום ארכיון: אורן סבג)

למרות שבבאר שבע אין שירות קורקינטים שיתופיים, כלי התחבורה החשמלי והאופניים החשמליים הפכו חלופה עבור לא מעטים בעיר, שכבר לא יכולים להתמודד עם עלויות הדלק, מחירי הביטוח ומכת גניבות הרכב. עם זאת, ממשאל שערכה עמותת אור ירוק, עולה כי מרבית הבאר שבעים מתנגדים לכלי התחבורה האלה, אלא אם יוסדרו להם שבילי רכיבה יעודיים.

בבאר שבע, בחלק מהצירים המרכזיים, אכן יש שבילי אופניים, אך אין בהם רציפות. בציר רגר למשל, אכן יש שביל אופניים ממשכן אמנויות הבמה צפונה, אך אם תרצו להגיע לתחנה המרכזית, אין. אותו הדבר בעיר העתיקה, בחלקים מציר טוביהו, בדרך חברון לכיוון מרכזי ביג ו-וואן ועוד. 


הדעה של תושבי הנגב מאוד החלטית: 67% מתושבי באר שבע והדרום חושבים שיש להוציא את הקורקינטים השיתופיים אל מחוץ לחוק במדינת ישראל. מסקר שערכה עמותת אור ירוק עולה כי 79% מתושבי באר שבע והדרום חוששים מהאפשרות למעורבות בתאונת דרכים עם קורקינט חשמלי במידה בינונית ומעלה.

זאת ועוד: תושבי הדרום נתנו למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים את הציון הממוצע הנמוך 3.3 (1 משמעו גרוע מאוד ו-10 משמעו טוב מאוד) על המאבק בתאונות דרכים בהן מעורבים רוכבי קורקינטים חשמליים. 51% העידו כי רוב רוכבי הקורקינטים החשמליים שראו, לא חבשו קסדה. מרבית תושבי באר שבע והדרום, 65%, מאמינים כי המדינה לא צריכה לעודד את השימוש בקורקינטים.

התושבים בעד שיפור תשתיות לרוכבים

כשנשאלו על הדרך היעילה ביותר לדעתם לצמצום מספר תאונות הדרכים במעורבות קורקינטים חשמליים, 39% מתושבי באר שבע והדרום ענו כי שיפור תשתיות וסלילת שבילי רכיבה היא הדרך היעילה ביותר. 34% מאמינים כי החמרת הענישה תהיה יעילה יותר ו-20% חושבים כי הגברת האכיפה תביא לצמצום התאונות. רק 7% האמינו כי הדרך לצמצום התאונות מסוג זה היא הסברה. 52% מהתושבים בדרום חושבים שהצמדת לוחית רישוי לקורקינט חשמלי תסייע לצמצום תאונות הדרכים.

65% מתושבי באר שבע והדרום ענו שלא ירשו לילדיהם לרכוב על קורקינט חשמלי.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C