וועדת החינוך: ''לגבש נוהל הקלות לתלמידי עוטף עזה בימי לחימה''

ועדת החינוך ,התרבות והספורט בראשות ח"כ יוסף טייב (ש''ס) התכנסה היום (ראשון) לדיון מהיר בנושא ''גיבוש נוהל קבוע לזכאות בהקלות בבחינות הבגרות לתלמידי עוטף עזה ויישובי הדרום בימי הסלמה ביטחונית''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח''כ יוסף טייב (צילום: דני שם טוב / דוברות הכנסת)

סבבי הלחימה ,ההסלמה הביטחונית וירי טילים הנמשכים שנים וכנראה גם בעתיד ימשיכו .גורמים לדור הצעיר תלמידי התיכון בעוטף עזה ובדרום הנבחנים בבגרויות להיות מופלים קטגורית מיתר תלמידי ישראל. כך היה גם בסבב האחרון במבצע "מגן וחץ".

וידאו:מתוך הדיון בוועדת החינוך (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​


ועדת החינוך ,התרבות והספורט בראשות ח"כ יוסף טייב (ש''ס) התכנסה היום (ראשון) לדיון מהיר בנושא :"גיבוש נוהל קבוע לזכאות בהקלות בבחינות הבגרות לתלמידי עוטף עזה ויישובי הדרום  בימי הסלמה  ביטחונית וירי טילים''.

נציגי התלמידים ,אנשי חינוך מהדרום וכן חברי הכנסת שנכחו בדיון דיברו על חשיבותו של נוהל קבוע והענקת תחושת ודאות ושויון
לכל תלמידי הדרום בבואם להיבחן, בפרט בימי הסלמה .

מנהל אגף בחינות במשרד החינוך אמר :"יכול להיות שנחשוב על משהו במשרד אם הולכים לכיוון של נוהל, צריך לחשוב איך עושים נוהל חכם.אתייעץ עם המנכ"ל ."

במהלך הדיון התברר לנוכחים כי האקדמיה לא מחשיבה ציוני בחינות בגרות בהן ניתנו הקלות בתקופת הקורונה וזאת בשונה ממה שהוחלט בועדת החינוך באותם ימים .
 
מידע זה עורר פליאה בקרב הנוכחים ויו"ר הוועדה הגיב בנחרצות "לא יתכן שהאקדמיות יעשו  דין לעצמן אחרי החלטות שהתקבלו בהסכמה."

ח"כ מאיר כהן: ''אם זה נכון צריך להוקיע את האוניברסיטה ולסגור אותה זה איום ונורא ועומד בניגוד לכל ההסכמות עם האוניברסיטה בדיון שהיה בזמנו כשחברכנסת  יעקב מרגי היה יו"ר ועדת החינוך . ילדי הקורונה סבלו מאוד, אלה 'דור ילדי הקורונה' ".​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C