שליח וולט נשדד והוכה, מאבטח הותקף: ''הנסיעה בכביש הזה מסוכנת''

שליח וולט על אופניים חשמליים נשדד באכזריות, מאבטח שנחלץ לעזרת הותקף בכביש 2357, המחבר את נאות לון עם חצרים: ''בני מיעוטים השתלטו על הכביש, מקרי התקיפה מושתקים, נהיה פה מסוכן''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by Alexandre C. Fukugava from Pixabay

שליח של חברת וולט, שהיה בדרכו משכונת נאות לון בבאר שבע לכיוון חצרים, על כביש 2357, נשדד באכזריות סמוך לדרך הפסלים, כקילומטר לפני הכניסה לקיבוץ חצרים. שני בני מיעוטים, בעלי מבטא ערבי, התנפלו עליו, ניסו לשדוד ממנו את האופניים החשמליים, היכו אותו וגרמו לו לפציעות. באותה עת חלף במקום מאבטח, אשר הבחין בתקיפה. הוא ביצע פרסה וניגש לחלץ את השליח. בני המיעוטים תקפו גם אותו וניפצו את שמשת רכבו באבנים. תלונה הוגשה במשטרה. 

המקרה אירע ביום חמישי האחרון ולא דווח על ידי מי מהרשויות, מסיבה שאינה ברורה.  מדובר בתקיפה חמורה, אשר מעדויות נוסעים בכביש הזה, אינה נדירה: ''כולם יודעים מה קורה בכביש הזה, אבל מישהו כנראה מנסה להשתיק פה עניינים, כדי לא לפגוע בשמה של השכונה. בדואים עושים פה מה שבא להם. הם משחררים סוסים וגמלים, כנראה לגרום לתאונה. אני נוסע בחלונות סגורים, כמה שיותר לאט, כי אתה לא יודע מאיפה תבוא לך המכה'', מספר ב', בן 28 מבאר שבע.

''אני עושה חשבון אם לנסוע ומתי. פעם הייתי עושה טיולי אופניים בשבת בבוקר, נוסע לקיבוץ, שותה קפה עם חברים שם וחוזר הביתה לבאר שבע. אבל עכשיו זה נהיה כביש מפחיד. אני יודע שרוכבי אופניים הותקפו פה וגנבו להם אופניים. פעם היה בטוח לנסוע בשולי בכביש באופניים, היום מנסים לדרוס רוכבים או לגנוב להם את האופניים. זה לא מקרה אחד''.


''כולם יודעים מה קורה בכביש הזה, אבל מישהו כנראה מנסה להשתיק פה עניינים. בדואים עושים פה מה שבא להם. הם משחררים סוסים וגמלים, כנראה על מנת לגרום לתאונה. אני נוסע בחלונות סגורים, כמה שיותר לאט, כי אתה לא יודע מאיפה תבוא לך המכה'', מספר ב', בן 28, מבאר שבע. נהגים אחרים, עימם שוחחנו מספרים סיפורים דומים: סוסים שקפצו לכביש וכמעט גרמו לתאונות, נהגים שמסנוורים בכוונה את הבאים מולם, עקיפות מסוכנות ועוד. ''אני מבקש מהבן שלי לנסוע לאט'', אומר מ'. ''לפעמים אנחנו נוסעים לקיבוץ ואחרי זה למשפחה שגרה באופקים. הכביש הזה הפך לשטח הפקר ולא מדברים על זה. פעם היו רוכבים פה על אופניים, היום זו סכנת חיים, יש פה נהגים משתוללים, אתה לא יודע מאיפה יבוא לך''. 

תחילתו של הכביש, סמוך לשכונת נאות לון (צילום: גוגל מפות)

מתברר שתקיפת השליח אינה התקרית החמורה היחידה בכביש האימים: לפני שנה במאי 2022 הותקפה משפחה מבאר שבע באכזריות על ידי שלושה בדואים, אשר ניסו לגנוב את מכוניתם וגרמו לה נזק. אבי המשפחה התקשר למשטרה בתוך כדי התקיפה, אחרי שהפורעים לא הצליחו לפתוח את הרכב, גרמו לו נזק רב, תוך כדי שהמשפחה המבועתת יושבת בפנים. בנוסף, נהגים מדווחים לעיתים קרובות על סוסים, גמלים, כבשים ופרות שעולים על הכביש, תוך גרימת סכנה. ''זה רק הולך ונהיה גרוע. אין פה חוק בנגב וגם לא אוהבים שאנשים מוציאים דברים החוצה'', מספר לנו נהג שכמעט ודרס סוס שקפץ לכביש. ''אולי צריך להתחיל להכניס צבא לנגב ולהתחיל להגביל תנועה חופשית''.

חקירה נפתחה - האופניים הושבו לבעלים

המשטרה פתחה בחקירת האירוע, שעדיין נמשכת. האופניים של השליח אותרו והושבו אליו. ​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C''דברים כאלה לא צריך להשתיק'', מספר נהג מונית. ''אנשים מתריעים ולא מהיום​​​​​​​