משפחות שכולות לדנילוביץ': ''מנע הגעת בן גביר לטקס יום הזיכרון''

משפחות שכולות מבאר שבע וכאלו שיקיריהן נטמנו בבתי העלמין בעיר, מבקשות מראש העירייה למנוע את השתתפות השר לביטחון לאומי בטקס
send whatsapp messsage send FB messsage
השר בן גביר (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת), בית העלמין הצבאי בבאר שבע (צילום: אתר יזכור / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

יום זיכרון טעון לחללי מערכות ישראל: משפחות מבאר שבע פנו ללשכת ראש העירייה, בבקשה למנוע מהשר לביטחון פנים, איתמר בן גביר, להשתתף בטקס בבית העלמין הצבאי בעיר. אם השר יגיע, המשפחות יחרימו את הטקס. באר שבע נחשבת לאחד המעוזים של עוצמה יהודית ובבחירות האחרונות המפלגה הייתה השניה אחרי הליכוד. 


''לא מתאים. לא נבוא לשם לחוות מחלוקת. נעלה לקבר יממה לפני  או ביום העצמאות. לא רוצים ביום הזיכרון להתבזות עם מחלוקות פוליטיות. אפשר היה לכבד את בקשת המשפחות שלא להביא פוליטיקאים לבתי העלמין. אנחנו לא רוצים להיכנס לתוך המחלוקת הזו ולא לעורר עלינו שום צד פוליטי''בן גביר, כך מסתמן, יתעלם מדרישת המשפחות השכולות, אשר לטענתו מונעות ממניעים פוליטיים. בהודעה לתקשורת אמר בן גביר כי הוא מקווה שהמשפחות לא יחללו את טקס יום הזיכרון, על ידי הפיכתו לפוליטי. משפחות שכולות בכל רחבי הארץ ביקשו מפוליטיקאים שלא להגיע לטקסע הזיכרון, בעקבות הקרע סביב הרפורמה המשפטית. בבאר שבע.

לירון חכמון היא אחותו של חלל צה"ל רוני מזרחי הי''ד, שנהרג בלבנון ב-1982: ''לא נבזה את הטקס. מספיק מבזים אותו בעצם הזמנתו של בן גביר. תהיה מחאה שקטה, כל אחד לפי דרכו. מדוע להביא לטקס בבאר שבע אדם כל כך קיצוני - וזאת כאשר העם מפולג. חלק מהמשפחות השכולות יחרימו את הטקס, אחרות ייתכון ויימחו''.

זאת תהיה השנה הראשונה מאז נפילת אחיה, שהשמפחה תשקול שלא להשתתף בטקס בבית העלמין הצבאי בבאר שבע. ''אנחנו ילידי באר שבע ועם השנים חלקנו עבר לערים אחרות, אך אנחנו מקפידים להגיע מדי שנה''.

משפחה אחרת, שלא לייחוס, הסבירה כי לא תגיע לטקס: ''לא מתאים. לא נבוא לשם לחוות מחלוקת. נעלה לקבר יממה לפני  או ביום העצמאות. לא רוצים ביום הזיכרון להתבזות עם מחלוקות פוליטיות. אפשר היה לכבד את בקשת המשפחות שלא להביא פוליטיקאים לבתי העלמין. אנחנו לא רוצים להיכנס לתוך המחלוקת הזו ולא לעורר עלינו שום צד פוליטי''.

ביד לבנים מודעים לרגישות הטקסים השנה ואדם המעורה בעשייה אמר כי המצב ''מעורר דאגה''. מלשכת השר לביטחון לאומי נמסרה תגובה לתקשורת: "מקווים שלא יהיה מי שינסו לחלל את טקס יום הזיכרון ולהפוך אותו לפוליטי".

בבית העלמין הצבאי באר שבע, קבורים 404 חללים. הקבורה בבית העלמין החלה בתקופת מלחמת ששת הימים, בשנת 1967. בבית העלמין קבורים חללים, ממלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון, מבצע שלום הגליל וכן חללים שנפלו בעת שירותם, בפעילות מבצעית ובנסיבות אחרות. מרבית החללים הטמונים בבית העלמין, התגוררו לפני נפילתם בבאר שבע וביישובים הסמוכים לה.

​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C