למרות ירי 18 הרקטות בבוקר - הוחלט על שיגרה מלאה בנגב (תיעוד)

18 רקטות שוגרו הבוקר מרצועת עזה לעבר העוטף, אך במערכת הביטחון הוחלט לקיים במהלך החג שיגרה מלאה בנגב - זאת למרות היקף חריג של התרעות
send whatsapp messsage send FB messsage
פגיעת הרקטה במפעל בשדרות (צילום מסך ללא קרדיט)

למרות ירי של 18 רקטות לעבר יישובי עוטף עזה, במערכת הביטחון הוחלט לקיים בנגב שיגרה מלאה בליל הסדר. הבוקר, בשעה 3:10,  נורה מטח הרקטות הראשון לעבר שדרות ושער הנגב. כ-20 דקות לאחר מכן נשמעו אזעקות, כאשר מהמטח הזה נפגע גם מפעל בשדרות. 


שר הביטחון, יואב גלנט: *״אני רוצה לומר מכאן בצורה הברורה ביותר: נכה בכל מי שינסה לפגוע בנו ונגבה ממנו מחיר כבד שיגרום לו להצטער על כל פעולה נגד אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. אני מקווה שלכולנו יהיה חג שמח ושקט''וידאו: תיעוד פגיעת הרקטה במפעל בשדרות (מצלמת אבטחה, ללא קרדיט), תקיפת צה''ל ברצועה (דובר צה''ל)
​​​​​​​

סמוך לשעה 06:30, צה"ל תקף ברצועת עזה, כתגובה לשיגורים. בשעות 06:53 ו-06:58 נשמעו אזעקות ביישובי עוטף עזה, בשדרות ובמבועים שליד נתיבות. צה"ל השיב אש ומאז שוררת רגיעה מתוחה. ביישובי עוטף עזה נשמעת הבוקר ביקורת, כי הממשלה משלימה עם טפטופי הרקטות. 

''הכריזו על שיגרה, אבל אנשים חושבים פעמיים אם לבוא לליל הסדר אחרי מה שקרה בלילה'', אומר אלי עמר, נהג תושב נתיבות, שהסיע הבוקר לבאר שבע נוסעים. ''טרחנו בבית, בישלנו, יש לנו אורחים. אנחנו לא מפחדים, יש ממ''ד בבית, אבל אנשים חושבים פעמיים. אי אפשר ככה. אז בבוקר הפציצו שני בודקה ריקים של החמאס ובזה נגמר העניין. בנושא הביטחון, אני מאוכזב''.

פגיעות טנקים של צה''ל בשתי עמדות ריקות של חמאס ברצועה (צילום: דובר צה''ל)
שר הביטחון, יואב גלנט, ביקר הבוקר בסוללת כיפת הברזל בדרום הארץ שיירטה את הרקטות, יחד עם רמ״ט חיל האוויר תת-אלוף איל גרינבוים. גלנט, שלא ברור אם פוטר מתפקידו או לא, קיבל סקירה על האירועים האחרונים שארעו בגזרה ושוחח עם הלוחמים והלוחמות שיירטו את הרקטות ששוגרו מרצועת עזה הלילה.

בהמשך, שר הביטחון קיים הערכת מצב מיוחדת עם הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי, ראש השב״כ רונן בר, ראש אמ״ץ האלוף עודד בסיוק, ראש אמ״ן האלוף אהרון חליוה, המתפ״ש האלוף ראסן עליאן, ובכירים נוספים במערכת הביטחון, בסיומה הנחה לחזק את הפעולות המשותפות בין גופי הביטחון השונים כדי לאפשר חופש פולחן ולצד זאת למנוע עימותים בהר הבית. השר גלנט הנחה להערך בכל הגזרות במוכנות גבוהה אל מול כל האפשרויות.

הרמטכ''ל, רא''ל הרצי הלוי, בסוללת כיפת הברזל בנגב (צילום: דובר צה''ל)

בזכור, שר הביטחון פוטר על רקע הצהרה שנשא ובה התריע על סכנה ביטחונית ברורה ומיידית, בגינה יש לעשות הפסקה ברפורמה המשפטית. ראש הממשלה לא אהב את ההצהרה והורה לפטר אותו. אלא שמכתב הפיטורים לא נמסר ומעמדו של שר הביטחון בתקופה הרגישה הזו, שהיו מי שהגדירו את היקף האיומים דומים לאלה שלפני מלחמת יום כיפור, כלל לא ברור. 

גנלט, מצדו, ברור מאוד בדברים שאומר: ״לאחר מספר הערכות מצב שקיימתי ביממה האחרונה, סיימתי כעת ביקור וסקירה ביטחונית בסוללת כיפת ברזל שיירטה הלילה את הטילים שנורו מעזה. חיילי צה״ל ערוכים על משמרתם על מנת להגן על אזרחי ישראל בליל הסדר ולאורך כל חג הפסח, כאן ובכל מקום ברחבי הארץ, באוויר, בים ויבשה״.

*״אני רוצה לומר מכאן בצורה הברורה ביותר: נכה בכל מי שינסה לפגוע בנו ונגבה ממנו מחיר כבד שיגרום לו להצטער על כל פעולה נגד אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. אני מקווה שלכולנו יהיה חג שמח ושקט''.


​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C