מכרו נשק דרך הוואצאפ: ''מפוצצים אחד את השני, זה טוב לעסקים''

M16 קצר נמכר ב-90,000 שקלים, אקדח FN ב-36,000: הנאשמים, רובם מתל שבע, גרפו, על פי החשד, מאות אלפי שקלים בעשרות עסקאות נשק
send whatsapp messsage send FB messsage
נשק בלתי חוקי שנתפס בנגב (צילום המחשה, ארכיון: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד שניים עשר נאשמים, רובם תושבי תל שבע לאחר שסחרו באמצעות אפליקציית ה"ווטסאפ" באמצעי לחימה שונים ביניהם רובים, רימוני הלם, תחמושת וכו'

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד גיורא חזן, הנאשם עבדאלמג'יד אבו עמרה, שעובד במקצועו כספר, ביצע במהלך כל שנת 2021 ועד למעצרו ב-2022 עשרות רבות של עסקאות נשק ששווין מוערך במאות אלפי שקלים. בין היתר פעל עבדאלמג'יד בשיתוף שאר הנאשמים על מנת לבצע עסקאות למכירה או רכישה של כלי נשק, חלקי כלי נשק או תחמושת ואף לתווך בעסקאות כאלו וכל זה על ידי שימוש באפליקציית ה"ווטסאפ".

בין אמצעי הלחימה שהוצאו למכירה היה אקדחים מסוגים שונים, רוביM16 בעלויות של עשרות אלפי שקלים (רובה מקוצר "נקי" הוצע למכירה ב 90,000 ₪ ואקדח FN "נקי" הוצע למכירה ב 36,000 ₪) כמו כן הוצעו למכירה רימוני הלם, חלקי אקדחים ורובים, מחסניות ועשרות אלפי כדורי תחמושת. בחלק מהמקרים התכתבו הנאשמים בקודים, כך לדוגמא הוצעו למכירה כדורי אקדח בשם קוד "ברגים קטנים" וכו'

באחת הפעמים פנה עבדאלמג'יד אל אחד הנאשמים ומציין בפניו "שלושה שנורו ביאטה" מתו "אולי מאלה שמכרנו" והנאשם עונה לו "מתו שאלוהים ירחם עליהם, מה נעשה?".. במקרה אחר שלח עבדאלמג'יד לנאשם אחר הודעה בדבר סכסוכים אלימים בעיר רהט: "האנשים אוכלים אחד את השני, נשבע באלוהים כאן ברהט אלעוברה ובחירי פיצצו את העולם...". הוא אף הוסיף ותיאר כי מצב זה דווקא טוב לפרנסתם כסוחרי נשק ותחמושת: "... פיצצו את העולם ברהט, העולם מתקשר אליי רוצים ורוצים אלעוברה ומשלמים חאתם 7,000-8,000 משלמים, תגיד לא עוזבים... את הפרנסה". מיד לאחר מכן שלח סרטון ובו נראים שני רעולי פנים שיורים לעבר חנות.

בבקשת המעצר שהוגשה במקביל ציין עו"ד חזן כי: "ההתנהלות שנחשפה בטלפון של המשיב 1 (עבדאלמג'יד), מגלה כיצד זה הוצפו רחובות ישראל בכלל ורחובות הישובים במגזר הערבי בפרט, באלפי כלי נשק בלתי חוקיים הגובים מחיר בלתי נסבל בחיי אדם, ובפגיעה חמורה בביטחון האישי של אזרחי ישראל. והכל בשל בצע כסף."

כמו כן הוגשה בקשה לחילוט הכספים שנמצאו בכספתו של אבו קאסם ונדל"ן שברשותו.


"האנשים אוכלים אחד את השני, נשבע באלוהים כאן ברהט אלעוברה ובחירי פיצצו את העולם...". הוא אף הוסיף ותיאר כי מצב זה דווקא טוב לפרנסתם כסוחרי נשק ותחמושת: "... פיצצו את העולם ברהט, העולם מתקשר אליי רוצים ורוצים אלעוברה ומשלמים חאתם 7,000-8,000 משלמים, תגיד לא עוזבים... את הפרנסה".לעבדאלמג'יד אבו עמרה (23) מתל שבע יוחסו עבירות בנשק (סחר), עבירות בנשק (עסקה אחרת – תיווך), ניסיון לעבירות בנשק (עסקה אחרת), עבירות בנשק (החזקת תחמושת), עבירות בנשק (החזקת חלקי נשק).

למוסא אבו קאסם (23) מתל שבע יוחסו עבירות עבירות בנשק (עסקה אחרת – תיווך), ניסיון לעבירות בנשק (עסקה אחרת); עבירות בנשק (סחר), עבירות בנשק (החזקת תחמושת) ועבירות הלבנת הון, לאחר שנמצא בכספת בביתו כ 140,000 ₪ ומטבע זר בשווי מוערך של כ 24,000 ₪).

לעאטף אבו עמרה (23), חאתם נואגעה (24), פתחי אבו טאה (26), מוחמד אבו עסא (20), גאסן אבו טאהא (22), קאסם אבו טאהא (29) מתל שבע, ראשד אבו עסא (26) מאום בטין ומחמד אבו אלקיעאן (23) מחורה יוחסו עבירות של עבירות בנשק (עסקה אחרת – תיווך), ניסיון לעבירות בנשק (עסקה אחרת).

לאבו טאה יוחסה גם עבירה בנשק (סחר) ומוחמד אבו עסא ולקאסם אבו טאהא יוחסה גם עבירה בנשק (סחר או עסקה אחרת); למועין אבו סביתאן (24) ווליד אבו שתיוי (32) מתל שבע יוחסו נסיון עבירות בנשק (עסקה אחרת) ועבירות בנשק (סחר או עסקה אחרת).

​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK