שני אחים מתל שבע פרצו לבסיס צה''ל ומכרו נשק לג'יאהד האסלאמי

חאלד אלאעסם ומנם אלאעסם מתל שבע פרצו לבסיס צה''ל ומכרו כלי נשק לארגון טרור - וגרפו כ-1.7 מיליון שקלים
send whatsapp messsage send FB messsage
נשק גנוב (צילום ארכיון: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתבי אישום נגד חאלד אלאעסם (24) ומנם אלאעסם (28) מתל שבע, לאחר שסחרו באמצעי לחימה שחלקם הגיעו לארגון טרור, בנוסף למנם מיוחסות עבירות ביטחוניות לאחר שפרץ לבסיס צבאי.

בהמשך לכתבי האישום שהוגשו שבוע שעבר כנגד האחים אדם ומחמד אבו טהא, בגין מכירת אמצעי לחימה לפעילי טרור, הגישה היום עו"ד לימור אחרק - שנצר כתבי אישום נגד חאלד ומנם זאת לאחר בין השנים 2020 ועד סוף 2022 מנם וחאלד סחרו באמצעי לחימה ותחמושת שחלקם הגיעו לפעילי הג'יהאד האיסלמי.


למנם וחאלד יוחסו עבירות של סחר בנשק (תחמושת וחלקי נשק); הובלת נשק (תחמושת וחלקי נשק); החזקת נשק (תחמושת וחלקי נשק); למנם יוחסו גם עבירות כניסה למקום צבאי פגיעה ברכוש, ניסיון התפרצות לשם ביצוע פשע ועבירות בנשק (נשיאה והובלה) ולחאלד יוחסו גם עבירות של השמטת הכנסה מדו"ח וערמה ותחבולה לפי פקודת מס הכנסהמכתב האישום שהוגש כנגד מנם עולה כי מנם התפרץ יחד עם אחרים לבסיס צבאי תוך חיתוך הגדר של הבסיס וזאת על מנת לגנוב אמצעי לחימה בשל חששו להיתפס ברח מן המקום. בנוסף, במספר הזדמנויות סחר מנם באמצעי לחימה עם תושב ג'נין, אשר לא היה בידיעתו שהוא פעיל הג'יהאד האיסלמי. כמו כן מנם עסק באופן תדיר בהחזקה וסחר באמצעי לחימה, גם לצורך התחמשותו בסכסוכיו השונים.

מכתב האישום שהוגש נגד חאלד עולה כי הוא שימש כספק אמצעי לחימה של בין היתר של אדם טהא אשר סחר מול תושבי הגדה פעילי הג'יהאד האיסלמי. חאלד סיפק תחמושת בהיקף של למעלה מ 150,000 כדורים, חלקי נשקים, מחסניות ועוד. את כדורי התחמושת היה משיג בין היתר, ברכישתם מאחרים ובאמצעות כניסה לשטחי אש ומטווחים, האסורים בכניסה. חאלד סחר בתחמושת בסך כולל של 1,200,000 – 1,500,000 ש"ח ובחלקי נשקים בסך כולל של כ – 159,000-118,000 ₪.

בבקשות המעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגד השניים ציינה עו"ד אחרק – שנצר כי: "כפי שעולה מן הראיות בתיק המשיב עוסק באופן תדיר בהחזקה וסחר באמל"ח והכל למען בצע כסף, גם לצורך התחמשותו בסכסוכיו השונים וכדי לספק את צרכיו. העובדה כי המשיב אינו בוחל בשום אמצעי כדי להשיג אמל"ח מעידה על מסוכנותו הרבה ומוכיחה כי אם ישוחרר יש חשש ממשי שמא יפגע שוב בביטחון המדינה והציבור."

למנם וחאלד יוחסו עבירות של סחר בנשק (תחמושת וחלקי נשק); הובלת נשק (תחמושת וחלקי נשק); החזקת נשק (תחמושת וחלקי נשק); למנם יוחסו גם עבירות כניסה למקום צבאי פגיעה ברכוש, ניסיון התפרצות לשם ביצוע פשע ועבירות בנשק (נשיאה והובלה) ולחאלד יוחסו גם עבירות של השמטת הכנסה מדו"ח וערמה ותחבולה לפי פקודת מס הכנסה. התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

​​​​​​​