אחרי שנים רבות, בחירות לוועד שכונה בבאר שבע: פארק הנחל בוחרת

ביום שלישי ילכו תושבי פארק הנחל לקלפי לבחור את חמשת חברי הוועד. אלה המתמודדים וכך תיערך ההצבעה
send whatsapp messsage send FB messsage
שכונת פארק הנחל (צילום: דני בלר)

לראשונה, אחרי שנים רבות, מתקיימות בבאר שבע בחירות לוועד שכונה: ביום שלישי, ה-7 בפברואר, בין השעות 14:00-20:00, יתקיימו הבחירות לוועד שכונת הפארק. הבחירות יתקיימו בבית ספר לב הפארק (רחוב נחל משמר 7).

ההצבעה תהיה פיזית:  המצביעים מגיעים לדוכן ההצבעה, ממלאים פרטים אישיים, בוחרים 5 שמות מרשימת המועמדים ומאשרים.

בארגון הבחירות, יוזמה של התושבים, משתתפת תנועה ישראלית, המסייעת ליוזמות אזרחיות להתארגן ולהתחיל להזיז דברים שיביאו לשיפור איכות החיים שלנו במגוון תחומים. התנועה פועלת בכל רחבי הארץ כדי להגדיר מחדש את היחסים בין האזרחים לשלטון ולחזק את השפעתם על הנעשה במדינה ברמה המקומית והארצית.

כזכור, ב-20 בנובמבר, 2022, בעקבות החשיפה הבלעדית של חדשות באר שבע והנגב, על המצב בשכונת פארק הנחל, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ, יחד עם בכירי העירייה, נפגשו עם נציגי התושבים. 

בפגישה הטעונה, הנציגים העלו בפני ראש העיר את הבעיות הקיימות בשכונה: הצורך במבני בתי כנסת גדולים יותר (עד כה נמסר בית כנסת אחד מתוך החמישה המתוכננים בשכונה), מצוקת החניות, מצוקת כוח האדם בצהרונים, הבנייה הרועשת בשעות מוקדמות של הבוקר והפקקים הארוכים ביציאה מהשכונה.  ראש העיר ונציגי העירייה הביעו רצון לסייע לתושבים, והבטיחו כי יבדקו את הסוגיות השונות.

פגישת התושבים עם צמרת עיריית באר שבע, בסוף נובמבר 2022 (צילום: תנועה ישראלית)

תושבים המתגוררים בשכונה סיפרו לחדשות באר שבע והנגב כי הם ''חיים באתר בנייה''. חלקם סיפרו כי חוו תופעות של פשיעה, פרוטקשן והמשטרה אף טיפלה באירועי פשיעה בשכונה, כאשר בני מיעוטים הגיעו לאיזור לסגור עסקאות סמים או להתפרע בפארק הנחל. תושבים אחרים, שהיו חרדים מחשיפת המצב בשכונה, הפיצו הודעות בוואצאפ, בהן קראו לא לשתף פעולה עם התקשורת והציגו את המידע שפורסם כ''שקרי''. ההודעה עוררה כעס  אצל אותם תושבים שאכן חיים באתר בניה, מאחר ומשפחות רבות ביקשו לעבור עוד בטרם הושלמו העבודה בשכונה.

בישיבת המועצה האחרונה העלה חבר המועצה משה ינאי שאילתא בנושא המצב בפארקים בעיר, שחלקם הפך מקום מפגש לגורמים עבריניים. גם שמו של פארק הנחל עלה, כאשר ההערכה היא כי במקום תוקם נקודת משטרה בהיקף מלא, להבטיח את שלום המבלים בפארק והתושבים בשכונה.

נציגי השכונה יזמו את הפגישה, אליהם הצטרפה התנועה הישראלית, תנועה שמקדמת הקמת ועדי שכונות ברחבי הארץ.  בסיום הפגישה הוחלט כי בקרוב יתקיימו בחירות לנציגות זמנית של שנתיים מטעם תושבי שכונת הפארק. בתקופה הקרובה יפרסם אגף הרווחה של העירייה את תאריך הבחירות. עוד סוכם כי בהמשך תשקול העירייה קיום בחירות לועד שכונה רשמי לשכונת הפארק.

המועמדים לוועד השכונה (צילום מסך מאתר הבחירות / שימוש הוגן על פי סעיף 27א')​​​​​​​


על חמשת המקומות בוועד מתמודדים שבעה:

יבגני אנטוקולסקי, 
עובד בחברת הייטק ברחובות. חבר בועד הזמני של השכונה ומשמר השכונה: ''אני שותף מלא ברצון להפוך את השכונה לקהילה מגובשת ובטוחה למען תושביה. אם אבחר לועד, אפעל למען הבטחת ביטחון לכלל תושבי השכונה''.


הילה אוזן. סטודנטית שנה שלישית בלימודי תכנון ועיצוב פנים, ובשנתיים האחרונות עובדת בחברת בנייה. ''את הדרך בשכונה התחלתי מתוך סקרנות למצוא את השכנים שלי, וככל שזה היה מאתגר יותר, אט אט מצאתי את עצמי יחד עם שותפים, מנהלת קבוצות ווטספ תוך מתן מענה לכל שאלה אפשרית''.

''מגיעה לנציגות עם אהבה ענקית לשכונה המדהימה שיצרנו אט אט, ומתוך רצון להמשיך ולהגשים בה את כל חלומותינו וחלומות ילדינו. בשם השם נעשה ונצליח''.


בישיבת המועצה האחרונה העלה חבר המועצה משה ינאי שאילתא בנושא המצב בפארקים בעיר, שחלקם הפך מקום מפגש לגורמים עבריניים. גם שמו של פארק הנחל עלה, כאשר ההערכה היא כי במקום תוקם נקודת משטרה בהיקף מלא, להבטיח את שלום המבלים בפארק והתושבים בשכונה


יונתן מור יוסף. הוא מבקשלהיבחר לוועד ''במטרה לייצג  את האוכלוסייה המסורתית בשכונה ולאפשר אורח חיים דתי כחלק משכונה מעורבת''.  יונתן מעורב בוועד השכונה הזמני ואחראי על תחום הדת- בין היתר עובדים כרגע על הגדלת בתי הכנסת שיהיו מותאמים בגודלם לכמות התושבים השכונה, וכן על זירוז בניית המקווה.  בנוסף, לדבריו, ''עובדים על פתיחת תנועת נוער לציבור הדתי מסורתי ולמי שעוד ירצה כמובן''.  

''אני בא בכל הכוח עם כל הידע הניסיון שלי כדי לתרום למען השכונה למען הקהילה שתיהיה לנו שכונה טובה ומגובשת''. 

אלכס פריאב. ''אני רוצה להתנדב לועד במטרה לקדם בראש ובראשונה את השכונה ואת האינטרסים של תושבי השכונה והדיירים בה. רואה חשיבות רבה בהפיכת השכונה לירוקה , מטופחת, נקיה ונעימה, גם בתקופה זו כאשר סביבנו ממשיכים לבנות נו ונדרשים לחיות בבד ובבד עם "אתר בניה" מתמשך.

אדווה פרס. מורה לתיאטרון, מחנכת ורכזת שכבה בתיכון מיתרים ברנקו וייס במיתר. מנהלת אומנותית ובמאית בתיאטרון 'עלמה'- אמנות נשית ברוח יהודית. בעלת תואר ראשון באומנות התיאטרון ובוגרת בית ספר למשחק 'גודמן' בנגב. כמו כן מרצה באקדמיה. 

''אני מעוניינת להיות בוועד כי חשוב לי לקחת חלק פעיל בתהליכים חברתיים, חינוכיים וקהילתיים בתוך שכונת הפארק. אני מעוניינת לפעול ולתרום מזמני על מנת שהילדים שלי ושל כולנו יגדלו בשכונה שהיא סביבה בטוחה ונעימה לגדול בה''.

לי הר זהב. ''אני עובדת סוציאלית בהתמחות נוער וצעירים.ות במצבי סיכון, וכיום מובילת השכלה במיזם השכלה של יתד'', מספרת לי.
 
''אני יזמית 'חושבים עושים' הראשון בשכונה שהוביל אותנו לקידום קבוצת מובילי השכונה, פעילה בתחומי חינוך וקהילה בשכונה. בנוסף, שותפה בוועד הזמני מיום הקמתו''.

''עשייה היא בעיניי הדבר המשמעותי שיכול לקדם תהליכים. בנוסף, אקטיביות וערנות למה שקורה בסביבה בה אנו חיים. ביום שהחלטנו שאנחנו קונים דירה ועוברים לשכונת הפארק דמיינתי את הקהילה שנוכל להקים פה והיום היא רוקמת לה  גידים כל יום מחדש''.

''חיים באתר בניה'': השכונה נמצאת אכן בבניה מתמדת (צילום: דני בלר)

מירי לזר. ''את הדרך בשכונה התחלתי מתוך המאבק של פתיחת כיתות ה' ו' וז' בשכונה. את כיתות ה' וו' הצלחנו לפתוח ולכיתות ז' נפתחה כיתה במקיף א' שכולם יהיו יחד (כל מי שרצה). משם המשכתי למובילים בשכונה ולגבש פעילויות קהילתיות ובעיקר בתחום בני הנוער שזה נושא מאוד קרוב לליבי כיוון שלא כולם לומדים בשכונה וחשובה לי השייכות למקום ויצירת הקשרים בתוך הקהילה'', מספרת מירי לזר. 

''כרגע במאבק לתחנת אוטובוס שקרובה לבית הספר על מנת שגם הגרים בצד השני של השכונה יוכלו להגיע ולחזור בקלות הביתה.  מגיעה לניצגות מתוך צורך בחינוך בשכונה ובחינוך איכותי. מתוך אהבה לשכונה ולקהילה המתגבשת ואמונה אמיתית כי כרגע אנחנו בחבלי לידה ומייצבים את הקהילה. איך שנבנה עכשיו ככה תראה הקהילה שלנו בעתיד''.

ביום הבחירות, התושבים יוכלו לפנות לטלפונים הבאים: מירי לזר 050-6705696 | יבגני אנטוקולסקי- 0545506246 | לי הר זהב- 0547706264 | יונתן מור יוסף- 050-2212879.

קראו עוד:
''קנינו דירה, קיבלנו אתר בניה'': בדקנו טענות תושבים בפארק הנחל​​​​​​​

התושבים נפגשו עם צמרת העירייה, בעקבות המצב בשכונה
​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK