הרגו צעיר בלינץ' בנגב, ישלחו ל-12 שנות מאסר

בית משפט המחוזי בבאר שבע גזר עונש 12 שנות מאסר על ארבעה נאשמים בגרימת מותו של סאאב אבו חאמד, בן 20. לפני כשנתיים הוכה למוות ביישוב הבדואי דריג'את
send whatsapp messsage send FB messsage
הרגו צעיר בלינץ' בנגב, ישלחו ל-12 שנות מאסר צילום הדמיה: Image by Ichigo121212 from Pixabay

בית משפט המחוזי בבאר שבע גזר 12 שנות מאסר על ארבעה נאשמים - האני אבו רביעה (בן 38), ניזאר אבו רביעה (בן 28), זאהי אבו רביעה (בן 35) ונז'יה אבו רביעה (בן 36), שהורשעטו בגרימת מותו של סאאב אבו חאמד, בן 20, שהוכה למוות בלינץ׳ סמוך לביתו ביישוב דריג׳את. המעשה נורא בוצע לעיני בני משפחתו.

על הנאשמים הוטל לשלם  90 אלף שקלים לפיצוי משפחתו. סאאב אבו חאמד נהרג כתוצאה מדקירה בירך שנעשתה באמצעות חפץ חד על ידי אדם שזהותו אינה ידועה.

מהפרוקטוקול עולה, כי מסיבה שאינה ידועה, בשלב מסויים הגיע אבו חאמד בטנדר, בנסיעה מהירה בשביל הגישה לשיג של משפחת הנאשמים ומספר אנשים שזהותם אינה ידועה למאשימה עמדו על השביל ונאלצו לזוז הצידה במהירות כדי להימנע מפגיעה על ידי רכבו, שהתנגש במנגל.

אחרי האירוע, אבו חאמד יצא מהרכב ונמלט לעבר ביתו. אבן שולהכה לעברו וקבוצה של כ-20 בני אדם הקיפה אותו ותקפה אותו באלימות קשה לאחר שחשדו כי ניסה לדרוס אותם.

"התוקפים היכו אותו בבעיטות והשליכו עליו אבנים כשחלקם במהלך התקיפה החזיקו במוטות בזמן שהמשטרה מגנה עליו עם ירי באוויר ושימוש בטייזרים", נכתב בפרוטוקול.

בית המשפט ציין כי  "(הנאשמים) המשיכו במעשיהם ולא נרתעו, גם לא מניסיונות השוטרים למנוע את מעשיהם בכל דרך וזאת תוך גרימת סיכון ממשי לקורבן וגם לשוטרים עצמם שמצאו את עצמם בעין התקיפה והסערה".​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK