''המצב של הפריפריה כיום הוא של היעדר נכונות להתגורר שם''

''המדינה האחת, במרכז, היא מדינה מתקדמת, עם מערכת חינוך מתקדמת, מערכת השכלה מובילה, ביטחון אישי, מערכת בריאות ברמה גבוהה והפריפריה, היא מדינה אחרת'', אמר שר הנגב הנכנס
send whatsapp messsage send FB messsage
השר היוצא, עודד פורר, והשר הנכנס, יצחק וסרלאוף. צילום: אסי אפרתי, לע״מ

היום, שני, התקיים טקס חילופי שרים במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל (הנגב, הגליל והחוסן הלאומי). הטקס התקיים במעמד שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי ח"כ יצחק וסרלאוף, השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר, השר למורשת עמיחי אליהו, סגן השר אלמוג כהן, ח"כ לימור סון הר מלך, השר היוצא ח"כ עודד פורר, מנכ"ל המשרד אילן שוחט ומכובדים נוספים. 

יו"ר עוצמה יהודית, השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר: "חברי השר הנכנס שומע את המצוקה של עם ישראל; עם רגש, עם לב, עם אהבת ישראל גדולה, עם הלב העצום של השר יצחק וסרלאוף, ועם היכולות הביצועיות שלו, הוא יכול להצליח בגדול".

וידאו: טקס חילופי השרים (צילום: לע''מ)
​​​​​​​​​​​​​​

בנאומו, התייחס השר יצחק וסרלאוף לאתגרים שעומדים לפתחו של המשרד עליו הוא מופקד: "המצב של הפריפריה כיום הוא של היעדר נכונות להתגורר שם. אנחנו שואפים לשנות את המצב הזה, לעשות ציונות, התיישבות, לצמצם פערים, להעניק הזדמנויות, לטפל בבעיות הקשות. נעלה את הנגב והגליל על ראש שמחתנו. נקים ישובים חדשים, נעניק הטבות, הזדמנויות ונשיק פרויקטים חדשים ונרחבים לטובת פיתוח הפריפריה".

ח״כ עודד פורר: ״יצחק, אתה מקבל משרד מדהים. מדינת ישראל לא תוכל בעתיד לחיות עם מרכז מטרופוליני אחד במרכז בארץ. צריכים להיות שני מטרופולינים בגליל ובנגב טובים בדיוק כמו במרכז בארץ. המעמד הזה מרגש מאוד. אתה השר הצעיר בממשלה. בסופו של דבר כשתשב בחדר, סמל המדינה מאחורייך. השם שלך הוא פחות חשוב אלא תפקידך כמשרתם של אזרחי מדינת ישראל. תמיד תזכור זאת, ותדאג לכלל האזרחים. מעל להכול, יש כאן מדינה ולה אנו צריכים לדאוג. בע״ה תעשה ותצליח!״

מנכ״ל המשרד אילן שוחט: ״בשנה וחצי האחרונות המשרד שינה את פניו והיה מעורב בכל תחומי החיים בנגב ובגליל סוד ההצלחה של המשרד הוא היכולת למנף תקציבים ושיתופי פעולה עם כל משרדי הממשלה בעיקר לאור התקציב חסר התקדים שמיועד לו. אני מודה לשר פורר על שנה וחצי של עבודה משותפת ומאחל לשר הנכנס הצלחה רבה. כתושב הגליל הצלחתך היא הצלחת הנגב הגליל ומדינת ישראל״.

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי ח"כ יצחק וסרלאוף, אמר בין היתר כי: ''המדינה האחת, במרכז, היא מדינה מתקדמת, עם מערכת חינוך מתקדמת, מערכת השכלה מובילה, ביטחון אישי, מערכת בריאות ברמה גבוהה, ובעיקר – מערכת הזדמנויות לעתיד טוב יותר.
והמדינה האחרת, בפריפריה, היא מדינה אחרת. נחותה בכל קנה מידה. בכל פרמטר. השירות לאזרח, הביטחון האישי, הבריאות, ובעיקר – ההזדמנויות למימוש עצמי – שרחוקות מאוד ממה שניתן במדינה הראשונה''.

''הפערים הללו, אינם תיאור מצב יבש. הם איום ממשי על החוסן הלאומי של מדינת ישראל. מדינה בה קיימים פערים עצומים בין אוכלוסיות, היא מדינה שחוסנה החברתי, שהוא הבסיס לעתיד טוב יותר, מצוי בבעיה חמורה''.

''זה האתגר שמונח לפתחנו בשנים הקרובות. המצב של הפריפריה כיום הוא של היעדר נכונות להתגורר שם. אנחנו שואפים לשנות את המצב הזה, לעשות ציונות, התיישבות, לצמצם פערים, להעניק הזדמנויות, לטפל בבעיות הקשות. נעלה את הנגב והגליל על ראש שמחתנו. נקים ישובים חדשים, נעניק הטבות, הזדמנויות ונשיק פרויקטים חדשים ונרחבים לטובת פיתוח הפריפריה''.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK