צפו: יורה מטווח קצר לעיני עוברים ושבים

תקרית ירי חמורה: רעול פנים ניגש לרכב חונה ויורה וביושבים במטווח קצר, לאור יום וברחוב הומה אדם
send whatsapp messsage send FB messsage
יורה מטווח קצר, לעיני עוברים ושבים (צילום מסך ללא קרדיט)

תקרית חמורה ברהט, דווקא ביום בו עומד להיפתח חגיגית השוק הבדואי החדש של הנגב: רעול פנים ניגש למיניבוס שחנה באיזור התעשייה ופותח באש לעבר יושביו ועוזב את המקום כאילו כלום. התקרית תועדה והועלתה לרשתות חברתיות. 

רעול פנים יורה כשבסמוך עומדים עוברים ושבים, שאינם מגיבים. מעשי אלימות כאלה מתרחשים במגזר הבדואי בנגב מזה שנים, מבלי שמי שעמדו בראש המשרד לביטחון פנים נתנו את הדעת, לא להם ולא לנשק הבלתי חוקי בנגב.


האימה: אחד מיושבי הרכב שוכב על הארץ (צילום מסך)

הרקע לירי, ככל הנראה, מלחמות החמולות המדממות בנגב, שגבו חייהם של חפים מפשע רבים בנגב. בידי המגזר הבדואי עשרות אלפי כלי נשק, תחמושת וציוד מבצעי שנגנב באין מפריע מבסיסי צה''ל, כפי שהוכיח כתב האישום שהוגש נגד שמונה מעורבים בפריצה חוזרת לבסיס שדה תימן. בלי אמצעים מיוחדים, חודרים לבסיסים בדרום, וגנבים ובמקרה הטוב, בצה''ל מגלים את הגניבות אחרי ימים.

השיטה היא המוכרת בנגב: רכב ללא לוחיות זיהוי, כמותו רואים גם בבאר שבע מעת לעת, יורה רעול פנים, שאן לו בעיה להשיג נשק ושיודע כי בית המשפט ישחרר אותו למעצר בית.

בהסכמים הקואלציוניים סיעת עוצמה יהודית דרשה להחיל את חוק דרומי גם על בסיסי צה''ל. על פי חוק דרומי, שאושר ב-2008,  ''לא יישא אדם באחריות פלילית "למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ או נכנס לבית המגורים, בית העסק או המשק החקלאי המגודר, שלו או של זולתו, בכוונה לבצע עבירה, או מי שמנסה להתפרץ או להיכנס כאמור''. 

מהמשטרה נמסר בתגובה: ''המשטרה פתחה בחקירה בעקבות סכסוך מלווה בירי  בין ברהט מהלכן נורו יריות לעבר מיניבוס ללא נוסעים תוך שתוקפים את נהג המיניבוס אשר נפצע קל. בפעילות שוטרי תחנת רהט ויחידת יואב נעצר חשוד, תושב רהט כבן 30. חקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK