ערב התגייסות מיוחד להשלמת בניית הכותל הדרומי

הערב (ראשון, ה-4 בדצמבר) בשעה 19:30, ייערך באולמי אגמים ערב במעמד רבנים וראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', לגיוס התרומות החסרות להקמת המרכז הרוחני העוצמתי, שישים את באר שבע על מפת היהדות
send whatsapp messsage send FB messsage
הדמיית הכותל הדרומי (יח''צ)

הערב (ראשון, ה-4 בדצמבר) בשעה 19:30, ייערך באולמי אגמים (הקישון 32, באר שבע), ערב התגייסות מיוחד להשלמת בניית המרכז הרוחני  ''הכותל הדרומי''. המארגנים מגדירים זאת כ''מאמץ אחרון להגשמת חזונו של מורנו ורבנו הרב בנימין זאב בצר זצ''ל''.

האירוע ייערך במעמד רבה הראשי של באר שבע הרה''ג יהודה דרעי שליט''א,  רבה של ''קריית האבות וראש מוסדות בית יוסף הרה''ג יוסף חיים בצר שליט''א, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', רבנים ואישי ציבור. באי האירוע יזכו לסעודה כיד המלך. תזמורת תלווה את האירוע.

וידאו: הכותל הדרומי (הדמיה)

​​​​​​​

"הכותל הדרומי", הנבנה בימים אלה, הוא פרויקט תקדימי של שיתוף הציבור בבניית מרכז רוחני עוצמתי בבאר שבע, מתוך מטרה שהשותפות הינה חלק בלתי  נפרד ממהות המרכז. ''מרכז רוחני של כולם צריך להבנות על ידי כולם'', אומרים היזמים. המרכז הרוחני "בית יוסף"  הינו על פי חזונו של הרב בנימין זאב בצרי , שנפטר בגיל 57.

בפרויקט משתתפות דמויות מוכרות ומשפיעות מבאר שבע והנגב, בהם אנדריי אוזן, שכיהן כסגן ראש עיריית באר שבע וכיו"ר המועצה הלאומית לספורט, שחקני הפועל באר שבע שיר צדק ואליניב ברדה, דוד בונפלד – ראש עיריית באר שבע לשעבר ומכובדים אחרים, לצד תושבים שביקשו להתגייס לטובת הפרויקט.


הקמת המרכז תעצים את העיר ותהפוך את באר שבע לסמל ולמובילה לא רק בספורט אלא מרכז רוחני שיהווה מגדלור וזרקור לסביבה כולה.
בחודשיים בלבד גויסו 300 נציגים מהעיר והאזור, כאשר גיוס הכספים הינו נטו להקמת מרכז הרוחני הגדול בדרום, ללא מתווכים.

ב"הכותל הדרומי" שותפים כול בני ישראל ללא קשר,  על פי המסורת שאת הכותל המערבי בנו המוני העם במו ידיהם. בירושלים, הכתלים הדרומי, המזרחי והצפוני נהרסו, ורק הכותל המערבי, מעשה ידיו ופרי מסירותו של העם, עדיין עומד.

באר שבע מכונה "עיר האבות''. החזון הינו לבנות את קרית האבות בעיר האבות, ובכך באר שבע תתקע יתד בתחום היהדות ותוביל קריה רוחנית עוצמתית לתושבים. הקמת המרכז תעצים את העיר ותהפוך את באר שבע לסמל ולמובילה לא רק בספורט אלא מרכז רוחני שיהווה מגדלור וזרקור לסביבה כולה.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com