השוד באופקים - פרטים חדשים ובלעדיים

פרטים חדשים אודות שוד חנות התכשיטים באופקים: הגנבים ככל הנראה גרמו להפסקת חשמל ברחוב, פרצו וגנבו סחורה במאות אלפי שקלים בחסות החשיכה
send whatsapp messsage send FB messsage
ההרס לחנות (צילום: באדיבות המשפחה)

חנות התכשיטים, בית התכשיט, ברחוב הרצל באופקים, רחוב ראשי ובו עסקים רבים ובסמיכות מקום בתי מגורים, נפרצה ביום שישי, בשעה 4:00 לפנות בוקר. ''הוריי ספגו נזק של מאות אלפי שקלים. הגנבים הפילו במנוסה שק אחד, אבל הצליחו לברוח עם סחורה. מחר, שני, הוריי מקווים לפתוח את החנות כרגיל, אחרי שתיקנו את כל הנזקים''. אבל הכאב וההלם נשארו ובעיקר תחושת חוסר הביטחון. בניגוד למה שנמסר הבוקר, הגנבים הצליחו לגנוב סחורה בסכום של מאות אלפי שקלים.

הפריצה לחנות התכשיטים (צילום: באדיבות משפחת בוכריס)

במשטרה אמרו הבוקר, כי עם קבלת התלונה, המשטרה ערכה סריקות במהלכן אותרו התכשיטים והוחזורו לבעליהם. על יפ הנראה, הפורצים נבהלו מהסירנות של הניידות וחלק מהשלל נפל מידיהם במנוסתם. הערב מספרים בניו של בעלי החנות, כי סחורה אכן נגנבה, בסכום גדול וכואב.

עוד מתברר, כי מצלמות האבטחה לא פעלו בחנו ובחנויות אחרות ברחוב: הגנבים ככל הנראה גרמו להפסקת חשמל ועל פי החשד, נמלטו בכביש החדש המחבר את אופקים עם שדה תימן, ממנו ניתן בקלות להיעלם לאחד היישובים. טרם ידועה זהותם של הפורצים.

זאת לא הפעם הראשונה שמשפחת בוכריס חווה את הצד הנורא ביותר של הפשיעה בנגב. לפני שנה וחודש, ב-21 באוקטובר 2021 נשדדה חנות של בני משפחה שלהם ברחוב החלוץ בבאר שבע. שוד אלים, בו חמושים פרצו לחנות וכלאו את העובדים באיומים באחד החדרים.


גם במקרה זה נגרם לחנות נזק כלכלי אדיר. מזה תקופה ארוכה, בעלי חנויות בבאר שבע ובערי הנגב, מביעים חשש מאובדן הביטחון בנגב. בעלי עסקים עימם שוחחנו, אומרים, שלא לייחוס, כי החשש הוא כפול: כלכלי, מנזק שלא אחת קשה להתאושש ממנו וחשש לחייהם, מאחר ומדבר בשודדים אלימים, חמושים בנשק מתוך עשרות אלפי פריטי נשק בלתי חוקיים הנמצאים בנגב.

וידאו - ארכיון: השוד בבאר שבע, ברחוב החלוץ - 21 באוקטובר, 2021
​​​​​​​

יונחן בוכריס, בנם של בעלי החנות, סיפר הבוקר: ''אומרים שילך ברכוש ולא בגוף, אך הבריאות של אבא ואמא שלי נפגעה בעיקר הנפש בשעה 4:00  לפנות בוקר בעיר אופקים חנות התכשיטים ''בית התכשיט'' של משפחתי נשדדה. קיבלנו טלפון ממוקד האבטחה, ונסענו הכי מהר שיכולנו לחנות. וזוהי התוצאה במקום שאבי ילך לבית הכנסת  להתפלל את תפילת השחרית שלו ,הוא פה עם לב מרוסק בחנות שהוא מתחזק 25 שנה בגאווה גדולה .אין ביטחון בעיר. שערורייה''.

החנות נפרצה מהחזית הפונה לרחוב: סורגים ווילון ברזל נעקרו, הגנבים נכנסו בפנים וגנבו סחורה יקרת ערך. המשטרה הגיעה למקום ופתחה בסריקות, טרם בוצעו מעצרים. 

עולה חשש, כי מדובר בשוד שתוכנן זמן רב, כאשר לגנבים היה מידע לגבי סידורי האבטחה ברחוב המרכזי באופקים. תושבים הבעיו באוזנינו חשש, כי בתי עסק אחרים ייפרצו בימים הקרובים.

קראו עוד באותו נושא:

דיווח ראשוני: שוד אלים בחנות תכשיטים ברח' החלוץ, עובד נפצע


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK