יוזמה של ''עוצמה יהודית'': להחזיר לבאר שבע את חוקי הנגב

האם תושבי באר שבע בדרך להנות מהטבות במס בזכות יוזמה של ח''כ בן גביר וכהן? המפלגה הציגה את הדרישה כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני
send whatsapp messsage send FB messsage
חברי הכנסת בן גביר (צילום: שלומי אמסלם / תדמית הפקות) וכהן (צילום: אתר הכנסת)

יוזמה של מפלגת עוצמה יהודית - כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני: להחזיר לבאר שבע את חוקי הנגב, שורה של הקלות במס שבזמנו גרמו לפריחה בלתי רגילה בנגב ובוטלו בזמן כהונתו של ראש הממשלה אריאל שרון ז''ל, בשנת 2003, על ידי שר האוצר דאז, בנימין נתניהו.

החוקים הביאו לבאר שבע תנופה אדירה בכל התחומים: בנייה, כלכלה, הגירה חיובית, תעסוקה ואיכות חיים. היה מה שנקרא''מצב רוח צרכני''. בכיריםבענף הבניה מספרים, כי השגשוג שידעו בזמן שהחוקים היו בתוקף, לא חזר מאז. 

חוקי הנגב נכנסו לתוקף ב-1 יולי, 2001. הם היו יוזמתם של שלשה:

ח"כ ישראל כץ (ליכוד), יזם את החוק הראשון. החוק העניק הטבות מס לשלוש שנים ליישובי הנגב,  מקו הרוחב של אשקלון ודרומה. הטבות המס ניתנו לבעלי הכנסות עד 15 אלף שקל בחודש ובשיעור משתנה שבין 5% ל-25%, לפי מצבו הסוציו-אקונומי של כל יישוב.

החוק השני היה יוזמתו של ח"כ ויצמן שירי (ישראל אחת), באר שבעי, ועסק בעידוד התעשייה בנגב. החוק העניק למפעל תעשייה חדש שיוקם בנגב מענקי-מדינה בשיעור של 32% מההשקעה, לעומת מענקים בשיעור של 24%-20% הקבועים בחוק.

יצחק סבן מסיעת ש"ס יזם את החוק השלישי:  בני-זוג זכאי משרד השיכון, הרוכשים דירה ראשונה בנגב ייהנו ממענק של 70 אלף שקל. המענק זה ניתן בנוסף למענק שהוענק אז לרוכשי דירה ראשונה בנגב, בהיקף של 60 אלף שקל.

כאש החוקים בוטלו, באר שבע חוותה משבר: רבים העדיפו לעבור לאותם יישובים בהם החוקים הושארו בתוקף. כל המאמצים של ראשי הציבור אז בבאר שבע לשכנע את שר האוצר נתניהו לא לבטל את החוקים, לא הצליחו.

כעת, ביוזמת ח''כ בן גביר, ששיבץ במקום השלישי ברשימה שלו את אלמוג כהן מהנגב- ולו עצמו משפחה בבאר שבע, וכחלק מהמשא ומתן הקואליציוני, מבקשים בעוצמה יהודית להחזיר את חוקי הנגב לבאר שבע, על מנת לעודד הגירה חיובית לעיר, לעודד את העסקים ולהחזיר לבאר שבע את מעמדה כמטרופלין.

מעיריית באר שבע נמסר: "ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', פועל בנושא החזרת הטבת המס לתושבי באר שבע כבר תקופה ארוכה. בשבועות האחרונים, לקראת הבחירות לכנסת נפגש דנילוביץ' עם המועמדים מהנגב מטעם הסיעות השונות, הציג בפניהם את הנתונים והעלה את הבקשה להחזרת הטבת המס לתושבי העיר באר שבע, כפי שחוקקו בחוקי הנגב המקוריים (בשנת 2000).
לשמחתנו, ח"כ אלמוג כהן מסיעתו של בן גביר הרים את הכפפה והודיע לנו על כוונתם להכניס זאת במו"מ הקואליציוני. 
אני מודה לח"כ אלמוג כהן שנרתם למאמץ לתיקון העיוות וקורא לכל חברי הכנסת, מכל הקשת הפוליטית, קואליציה ואופוזיציה, לתמוך במהלך. זוהי משימה לאומית".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

כתבות נוספות למקרה שפספסת...