''דם ילדינו אינו הפקר'': משמרות מחאה מול היכל המשפט

למרות המחאה הציבורית הגדולה כנגד קולת העונש לבדואי שפגע מינית בילדה יהודייה בנגב, רק מעטים הגיעו להפגנות של הוועד להצלת הנגב, אתמול והפורום לקידום הנגב, הבוקר, שני
send whatsapp messsage send FB messsage
הבוקר, שני, הפגנה של הפורום לקידום הנגב

אחת אחרי השניה - הפגנות כנגד קולת עונשו של הצעיר הבדואי שפגע מינית בבת 10 ביישוב בנגב. אתמול, ראשון, בשעות הערב, נערכה הפגנית של הוועד להצלת הננגב בשיתוףתנועת זו ארצנו, הבוקר נערכה הפגנה א-פוליטית, בשהשתתפות פעילים ותושבים. בשני המקרים, למרבה הצער, הגיעו עשרות בודדות של תומכים.

אתמול, ראשון, הפגנה של הוועד להצלת הנגב (צילום: דני בלר)​​​​​​​''כולם גיבורי מקלדת, אבל כשצריך להרים קול זעקה על העוול, אנשים נשארים בבית'', אמר לברנז'ה חדשות אחד המפגינים. בשתי ההפגנות, של הוועד להצלת הנגב והוועד לקידום הנגב, השומעו קריאות דומות בבקשה למשילות וצדק.

​​​​​​​בהיכל המשפט נערכו בכוחות מיוחדים, אחרי שברשתות החברתיות נרשמו איומים על חיי ראשת הרכב השופטים שגזרה את עונשו של הצעיר, חמש שנות מעצר. למרות המחאה הציבורית, טרם הוגש ערעור על קולת העונש, שניתן במסגרת עסקת טיעון.

הבוקר אמרו אורטל פרלמן שמואלי וג'ולי קייט מראשי הפורום לקידום הנגב: "העונש המקל לבן המיעוטים שאנס במיטתה ילדה בת 10 זועק לשמים. אנו קוראות לפרקליטות לערער על ההחלטה ולהחמיר את עונשו של הפושע הנתעב. לא נשתוק עד שהצדק יעשה".

וידאו: ההפגנות של הפורום לקידום הנגב ושל הוועד להצלת הנגב, הבוקר, שני ואתמול בערב, ראשון (צילום: דני בלר)
" data-cke-real-node-type="1" alt="IFrame" title="IFrame" align="" src=[removed]R0lGODlhAQABAPABAP///wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==" data-cke-real-element-type="iframe" data-cke-resizable="true" style="width:640px;height:360px;">​​​​​​​

הבוקר גם היה עימות בין המפגינים לבין תושב בדואי, שטען כי במקרים אחרים בהם יהודים היו אלה שפגעו מינית, לא היו הפגנות. בשני המקרים, הובע צער על ידי המארגנים מיעוט המשתתפים. בשתי ההפגנות הובאה דרישה חד משמעית להחמיר את הענישה עם עברייני מין.

פרטי הצעיר שביצע את עברית המין בילדה ביישוב בנגב אסורים בפרסום, כמו גם פרטי עסקת הטיעון, שהובילה לגזר הדין: חמש שנות מאסר ופיצוי בסך 170,000 שקלים למשפחת קורבן העבירה.

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום שני | 14 נובמבר 2022
יום ראשון | 13 נובמבר 2022