הלך לעולמו ראש עיריית דימונה לשעבר, ישראל נבון

נבון ז''ל שימש בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים בעירו והיה אחד מבכירי סיעת המפד''ל, בה שימש מזכיר במשך 33 שנה
send whatsapp messsage send FB messsage
הלך לעולמו ראש עיריית דימונה לשעבר, ישראל נבון ישראל נבון ז''ל (צילום: עיריית דימונה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אבל בעיר דימונה: הלך לעולמו ישראל נבון, ראש עיריית דימונה לשעבר. נבון שימש בשנות השישים ראש העירייה ועוטר ברבות הימים בתואר יקיר הנגב . הוא נפטר היום, שבת בגיל 84 והובא למנוחות בבית העלמין בדימונה.

ישראל נבון ז''ל, יליד מרוקו, עסק בארץ הולדתו בהוראה.עם עלותו לישראל 1957 התגורר בבאר שבע. שירת בצה"ל כקצין . 

ישראל נבון הגיע לדימונה בשנת 1961 כמנהל לשכת המיסים של הפועל המזרחי. בשנת 1965 הוא  נבחר כחבר המועצה המקומית דימונה בראשותו של ערמון לרדו. בשנת 1968 נבחר לסגנו של ראש העיר גבי סבג.

בשנת 1969 נבחר כראש העיר ברוטציה עם יצחק פרץ שכיהן כמ"מ ראש העיר, ובנובמבר 1971 מונה לממלא מקום ראש העיר בראשותו של יצחק פרץ, בהתאם להסכם הרוטציה. בשנת 1974 נבחר כחבר מועצת העיר וכיהן כמ"מ ראש העיר בראשותו של ערמון לרדו.

בין השנים 1974–1994 כיהן כראש המועצה הדתית דימונה. כמו כן, כיהן כחבר הנהלת העיר בראשותם של ז'אק אמיר, אלי הללי וגבי ללוש. בשנת 1994 מונה לסגן ראש העיר וכיהן בתפקיד זה עד שנת 1999 תחת ראש העיר גבי ללוש. במהלך שנות הקריירה הציבורית שלו כיהן בתפקידים ציבוריים רבים נוספים בהם חבר הנהלת המפד"ל, מועמד המפד"ל לכנסת,  חבר מרכז המפד"ל,  חבר הנהלת סיעת "למפנה" במפד"ל, יועץ לשר הדתות ד"ר יוסף בורג,  חבר הוועד המנהל של רשת בתי אבות "תפארת בנים" של המפד"ל ומזכיר המפד"ל והפועל המזרחי במשך 33 שנים.

יהי זכרו ברוך!
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm