טרגדיה בסורוקה: רופא ילדים עטף עצמו בטלית - וקפץ אל מותו

על פי מידע ראשוני, של עדי ראיה, האיש, רופא ילדים במרפאה קהילתית, קפץ אל מותו מאחד המבנים
send whatsapp messsage send FB messsage
בית החולים סורוקה (צילום: דני בלר)

טרגדיה: רופא ילדים בכיר, מאחת המרפאות בדרום קפץ אל מותו בבית החולים סורוקה, כשהוא עטוף בטלית, כלך לפי עדי ראיה שמצאו אותו הבוקר, ללא רוח חיים. מדובר ברופא שאינו נמנע עם צוות עובדי סורוקה. עובדים במקום מצאו את גופתו באחת החצרות והזעיקו את האבטחה וצוותי רפואה, שקבעו את מותו. נכון לכתיבת שורות אלה, לא יודע מה גרם למעשה הנורא. 

מדוברות קופ''ח כללית נמסר: ''רופא מאחת ממרפאות הקהילה באיזור הדרום נמצא מת הבוקר בחצר בית החולים סורוקה. 
פרטי המקרה נחקרים ע״י הגורמים המוסמכים . אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה''.

בית החולים הבאר שבעי ידע בעבר לא מעט אירועים טרגיים, כאשר בניגוד למקרה זה, בו הרופא ששם קץ לחייו לא היה עובד סורוקה, רופאים מבית החולים נמצאו מתים בנסיבות טרגיות. 

ב-26 ביוני, 2020,  יו"ר מרשם - ארגון המתמחים לרפואה,  ד"ר ריי ביטון כתבה למנכ"ל משרד הבריאות דאז משה בר סימן טוב: "אנו מתריעים לפני האסון הבא - יש להקים ועדת חקירה מיידית, בלתי תלויה, לבדיקת  אירועי ההתאבדות בסורוקה''.

במכתב ששלחה ד"ר ביטון, היא כתבה בין היתר: "התאבדותו של הרופא מהמרכז הרפואי סורוקה אתמול בערב המצטרפת ל-3 מקרים שונים של  התאבדות רופאים מסורוקה בשנה וחצי האחרונות, מחייבת את המערכת להקמת ועדת  חקירה מיידית שתשפוך אור על הנסיבות שהובילו לאירועים הטרגיים הללו, ועל סביבת העבודה  של הרופאים בסורוקה". 

ד"ר ביטון ציינה במכתבה גם את הלחץ והתנאים בהם עובדים המתמחים:  "בשיטה בה מתנהלת המערכת הרפואה הציבורית כיום, מרבית נטל העבודה מוטל על כתפי המתמחים. המתמחים עובדים בתורנויות של 26 שעות ומעל 270 שעות בחודש, תחת לחץ, 
עומסים, אלימות וקושי רב, ולא מקבלים מענה נפשי מן המערכת''.

במקרה הנוכחי, מדובר ברופא ילדים בכיר שלא עבד בבית החולים, אך נמצא ללא רוח חיים באחת מחצרות המוסד - ונסיבות האירוע הטרגי נבדקות כאמור.

קרא עוד:
רופא בסורוקה התאבד, מקרה רביעי תוך שנה וחצי

''להקים ועדת חקירה מיידית לבדיקת אירועי ההתאבדות בסורוקה''

​​​​​​​וועדה ציבורית בראשות שופטת תבדוק את רצף ההתאבדויות בסורוקה