סמוטריץ: ''בלי בן גביר ועוצמה יהודית הימין לא יוכל להרכיב ממשלה''

נותרו שבועיים לבחירות ורק טבעי הדבר שהמפלגות יעברו לריצת ספרינט במרוץ לבחירות 2023. חידת מיליון הדולר - מי יצליח להרכיב גוש של 61?
send whatsapp messsage send FB messsage
בני גנץ (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי - עידית וקסלר צח - רמט ארגון - מפלגת חוסן לישראל), איתמר בן גביר (צילום: דוד דנברג), בנינמין נתניהו (צילום: אבי אוחיון, לשכת העיתונות הממשלתית)

בסקר שפורסם אמש, שלישי, בכאן 11 ובחדשות 12 הליכוד ירד ל-31  מנדטים, יש עתיד התחזקה במנדט 25 מנדטים הציונות הדתית -עוצמה יהודית התחזקה במנדט נוסף ונמצאת על 14 מנדטים ואילו המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ נמצאת על 11 מנדטים ,ש"ס עם 8 ויהדות התורה עם 7 מנדטים.

ישראל ביתנו גדלה במנדט ונמצאת עם 7 מנדטים, העבודה 5  מנדטים, מרצ בירידה עם 4 מנדטים ,רע"מ וחד"ש תע"ל כל אחת עם 4 מנדטים.

לפי שעה, מצטיירת תמונה שיו"ר הליכוד בנימין נתניהו חותר לקראת ממשלה צרה מלאה עם שותפיו הטבעיים, הציונות הדתית -עוצמה יהודית והמפלגות החרדיות. יש הטוענים שישנה אפשרות שנתניהו עשוי ברגע האחרון לעשות טוויסט ולהעדיף חיבור דווקא למפלגת המחנה הממלכתי בראשות בני  גנץ או אפילו לחבור רק לסמוטריץ ולהשאיר את בן גביר בחוץ .

למרות כל החיבורים, תקווה חדשה וגדעון סער כמו גם הרכש החדש רא"ל (מיל.) גדי אייזנקוט מפלגת המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ  לא מצליחה להמריא. נכון לסקרים האחרונים מאמש, המחנה הממלכתי עומד על 11 מנדטים ,ואילו מפלגת הציונות הדתית – עוצמה יהודית עומדת על 14מנדטים.

המחנה הממלכתי ככול הנראה תפתח בקמפיין אגרסיבי כנגד בנימין נתניהו ויצייר תמונה מדאיגה לדעתו מה יקרה יום אחרי הבחירות כאשר תעלה לשלטון ממשלה צרה בראשות נתניהו שבה בן גביר שר בכיר וסמוטריץ שואף להיות שר הביטחון.

רק הבוקר, בראיון לתוכנית הבוקר הזה (כאן ב) עם אריה גולן בני גנץ פרץ בצחוק למשמע השאיפה שיוחסה ליו"ר הציונות הדתית כי הוא מעוניין בתיק הביטחון : "היכולות שלי ושל חברי רחוקות שנות אור מיכולותיו".

שעה לאחר מכן בתוכנית קלמן וליברמן (כאן ב') הגיב בצלאל סמוטריץ ואמר: "אין ביטחון במדינה בני גנץ הוא שר ביטחון רופס וכושל''.

במחנה הממלכתי חוזרים טוענים וסבורים שרק שר הביטחון ויו"ר המפלגה בני גנץ יכול להקים ממשלה, כך אמר הבוקר השר חיליק טרופר בראיון לקלמן וליברמן. "בני גנץ הוא היחיד שיכול להקים ממשלה. מבין  שלושת המועמדים יש רק מישהו אחד בשדה הפוליטי שמסוגל להוציא אותנו מהפלונטר - זה רק בני גנץ ".

בתשובה לשאלה מה היתרון שלכם לעומת יש עתיד? השיב טרופר: "אני לא נאיבי. ברור לי שהמפלגות החרדיות רוצות לשבת יחד עם נתניהו, בן גביר וסמוטריץ ואם יהיה להם 61 זו הממשלה שתקום.  רק צריך להזכיר שעד כה לא היה 61 ובמקרה כזה אז המפלגות יעשו חישוב מחדש ויבדקו. כך שהאופציה היחידה שתהיה זה רק בני גנץ. המחנה שלנו אמר בצורה מפורשת, לא ניכנס לממשלה של נתניהו", ציין.

במסיבת עיתונאים שקיים אתמול בצלאל סמוטריץ  אמר בין השאר שאם המחנה הממלכתי יהיו חזקים הם יכנסו לממשלה עם נתניהו על חשבון הציונות הדתית . "המחנה שלנו אמר בצורה מפורשת אנחנו לא ניכנס לממשלה של נתניהו ".

במפלגת הציונות הדתית - עוצמה יהודית עד כה קורת רוח מרובה על תוצאות הסקרים. ככול הנראה השבועיים שנותרו יהיו קמפיין חזק כנגד המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ קרוב לוודאי שמפגשי גנץ -אבו מאזן יובלטו .

עם זאת קיים עדיין חשש מהצעד שנתניהו עשוי לעשות בדקה התשעים.

במסיבת עיתונאים אתמול סמוטריץ ביטא את זה: "אני מניח שמיד אחרי הבחירות יפתח קמפיין אדיר על זה שבני גנץ חייב להציל את מדינת ישראל מהקיצונים ואני אומר את זה מתוך ידיעה שבני גנץ רוצה את זה וחותר לזה".

הבוקר בראיון לליברמן וקלמן הוא התייחס לזה שוב. ''אתה לא סומך על נתניהו  שהוא איתכם במאה אחוז?'', נשאל.

"היו דברים מעולם ויש מערכות לחצים שפועלות ולא תמיד אנשים עומדים בלחצים. נתניהו אומר שהוא רוצה להקים ממשלת ימין ואני מאוד רוצה להאמין לו ועדיין חושב שאם טכנית לא תהיה אפשרות אחרת אז סגרנו את הפינה הזאת כרגע בסקרים אנחנו יותר גדולים מבני גנץ והגענו ל13 ו14 מנדטים ואני מקווה שזה רק התחלה."

"מה תעשה אם אחרי הבחירות נתניהו אומר אני רוצה שאתה תהיה חלק מהקואליציה שלי אבל לא את בן גביר משום שיש לי אפשרות להשלים את המנדטים החסרים עם גנץ", נשאל בראיון.

"אני אענה לו שתי תשובות כמו שאני מסרב בתוקף להחרמה שלך אני לא מוכן בשום פנים ואופן לקבל החרמה של בן גביר ".

"אני התחייבתי לציבור לתקן את מערכת המשפט, את המשילות ואת הריבונות, אני נכנס לממשלה שתהיה מסוגלת לעשות את זה וזה כולל את איתמר בן גביר. האם מישהו חושב שבלי בן גביר והמנדטים של עוצמה יהודית הימין יוכל להרכיב קואליציה של 61"?!




על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm