דגל ב''לא לאלימות''- ונמצא בחברון כשראשו כרות

זעזוע בקהילת הלהט''ב בבאר שבע: אחמד חכם חמדי אבו מרחיה, מבקש מקלט פלסטיני שהשתתף בקבוצה להט''בית בעיר שהוקמה עבור הציבור הערבי, נמצא בחברון כשראשו כרות, אחרי שגופתו חוללה
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת הרצח, אחמד חכם חמדי אבו מרחיה ז''ל (צילומים מתוך רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27א')

זעזוע בקהילת הלהט''ב בבאר שבע: אחמד חמדי אבו מרחיה, מבקש מקלט פלסטיני בן 25, נמצא בשכונת אל מחוואר בחברון, כשראשו כרות וגופתו מבותרת. אבו מרחיה קיבל מקלט ישראל, אחרי שנרדף וספג איומים על רקע נטייתו המינית הוא הוזהר שלא לחזור לשטחים, מאחר ונשקפה סכנה ממשית לחייו.

ביום רביעי השבוע גופתו נמצאה בחברון וההערכה היא שלרצח יש קשר לנטייתו המינית. החשוד ברצח נעצר על-ידי שירותי הביטחון הפלסטיניים. משפחתו של אבו מרחיה אף הודיעה שלא תנקום את מותו, וההערכה היא שהוא שוכנע להיכנס לשטחים שוב, שם ערב לו רוחצו, שחילל את גופתו וכרת את ראשו. 


להט''בים נמצאים לא אחת בסכנת חיים בחברה הפלסטינית ואף בחברה הערבית המסורתית בישראל. חלקם, אשר לגביהם קיימת סכנה ממשית, מקבלים מקלט בישראל ומהגרים ממנה למדינה שלישית, אשר קולטת אותם אופן חוקי במעמד פליטים. לאחרונה התהליך שבל מעיכובים רבים וחלק לא קטן ממבקשי המקלט הלהט''ביים שרויים בחוסר וודאות. 


''את אחמד הכרתי מהקבוצה הערבית להט"בית שנפתחה השנה בבאר שבע לכל האוכלוסייה הערבית הגאה בדרום. אתמול קיבלתי את הידיעה על הרצח המזעזע לפני שהיא פורסמה בתקשורת והייתי בהלם, לא הצלחתי לעכל את זה עד עכשיו. אחמד היה בנאדם רגיש, אדיב ועדין מאוד''.

''אני זוכר שדיברתי עם אחמד כמה פעמים והוא סיפר לי על הצורך ההולך וגובר שלו לעזוב את הארץ, לא כי הוא רוצה אלא כי הוא חייב''.

בבאר שבע, שהיא בירת המחוז, מושיטים עזרה ללהט''בים מכל המרחב, בין אם במסגרת הבית הגאה ובין אם במסגרות אחרות - פליטים וישראלים כאחד, תושבי העיר ומחוצה לה. למעשה, הבית הגאה בבאר שבע זוכה להערכה רבה על פעילותו למען הקהילה, ללא הבדל או אפליה. גיל אליאס, רפרנט הקהילה הלהט''בית בחברת כיוונים, כתב: ''את אחמד הכרתי מהקבוצה הערבית להט"בית שנפתחה השנה בבאר שבע לכל האוכלוסייה הערבית הגאה בדרום. אתמול קיבלתי את הידיעה על הרצח המזעזע לפני שהיא פורסמה בתקשורת והייתי בהלם, לא הצלחתי לעכל את זה עד עכשיו. אחמד היה בנאדם רגיש, אדיב ועדין מאוד''.''אני זוכר שדיברתי עם אחמד כמה פעמים והוא סיפר לי על הצורך ההולך וגובר שלו לעזוב את הארץ, לא כי הוא רוצה אלא כי הוא חייב. ישבתי עם ריטה פטרנקו ואמרתי לה שצריך לעשות משהו, אבל כמובן שהיא הקדימה אותי ו"הבית השונה" כבר דיברו עם שגרירות קנדה''.

''הוא סיפר לי שהוא למד אנגלית היטב, בדק אם יש שם מרכז גאה וניסה להבין את התרבות כדי להשתלב בתוכה. הכאב הגדול הוא שאחמד היה אדם שדוגל בסיסמא "לא לאלימות", הוא לא ראה את עצמו אקטיביסטת אלא אדם פשוט שרוצה לעשות טוב. בסוף המפגש של הקבוצה הערבית להטבית הוא בא אליי, לקח אותי הצידה והתחיל לספר לי קצת על החיים שלו ושהוא רוצה להמשיך להגיע ולהשקיע בקבוצה, הוא התנצל שלא הצליח להעביר את התוכן באותו מפגש כפי שרצה ואמר "שיחה עם תוכן זה נותן ביטחון לאנשים".

''עצוב, מזעזע ומכעיס.
אחמד חכם חמדי אבו מרחי'ה יהי זכרך ברוך''.

פליטים פלסטינים על רקע להט''בי נתקלים בלא מעט קשיים בארץ, מאחר ואין להם ביטוח רפואי או זכויות סוציאליות, זווכים לסיוע לרוב על ידי עמותות ובעצם, נאלצים לחכות עד שמדינה תהיה מוכנה לקלוט אותם כפליטים. מדובר, על פי הערכות שונות, באלפי צעירים להט''ביים מדי שנה, אשר נשקפת להם סכנת חיים בחברה בה הם חיים. 

הם נותנים לאיומים, אלימות, סחיטה וסכנת חיים. בישראל עמותות פרטיות מסייעות להם מול הרשויות, עד שהם מקבלים מעמד קבע באחת המדינות בצפון אמריקה או אירופה.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm