''הרופאה שבזכותה אני חיה'': ד"ר אילנה הרמן בהם הלכה לעולמה

ד"ר אילנה הרמן בהם הייתה מומחית ברפואה פנימית וסוכרת, מנהלת מחלקה פנימית ג' ויחידת הסוכרת במרכז הרפואי סורוקה ומרצה בכירה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
ד"ר אילנה הרמן בהם ז''ל (צילום: אלבום פרטי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

כאב גדול בבאר שבע: ד"ר אילנה הרמן בהם מומחית בעלה שם ברפואה פנימית וסוכרת, הלכה לעולמה בטרם עת ביום חמישי. היא הובאה למנוחות בבית העלמין בעומר. 

ד"ר הרמן הייתה חברה בוועדות לאומיות, בהן הוועדה הלאומית לקביעת קווים מנחים לטיפול בסוכרת מסוג 2, המועצה הלאומית למניעה וטיפול במחלות לב וכלי דם, החברה הישראלית לטיפול בכף רגל סוכרתית, והקבוצה הישראלית לחקר הסוכרת. ד"ר הרמן כיהנה כסגנית נשיא האגודה הישראלית לסוכרת, כמו כן היא חוקרת פעילה ומרצה, שפרסמה עשרות מחקרים אקדמיים בנושא הסוכרת.

"אני מאמינה שאדם שחי עם סוכרת חייב להיות הרופא של עצמו! תפקידי הוא לשלב מיומנות מקצועית, הבנת צורכי האדם וניסיון מקצועי בכדי להקנות לו את הכלים הדרושים לניהול עצמי על מנת שיוכל לחיות חיים מלאים, ללא מגבלות, חופשיים מסיבוכים לאורך שנים", אמרה בראיון.

ד"ר הרמן השתלמה באנדוקרינולוגיה באוניברסיטת DUKE בארצות הברית, לאחר סיום ההתמחות בפנימית. היא בוגרת בית הספר לרפואה הדסה באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחתה ברפואה פנימית במרכז הרפואי סורוקה.

היא שימשה מנהלת מחלקה פנימית ג' ויחידת הסוכרת במרכז הרפואי סורוקה ובנוסף מרצה בכירה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב והייתה מקבלת בנושא סכרת  במרכז הרפואי "שבע עיניים לנגב".

אחת המטופלות שלה, סיגל סלע, ספדה לה במילים מרגשות: ''הגעתי אל אילנה כחיילת בגיל 19. אילנה קיבלה אותי כפי שאני, עם ערכים לא תקינים של סוכר, ורק ביקשה שנעשה הסכם: אין בננו סודות, כזבים. הכל על השולחן.

ובאמת, הכל היה על השולחן, רגעים של שמחה, רגעי עצב, אכזבות, הנסיעה לארה'ב והתכנון המסובך שלי .1988, לא היה פשוט.
התחלת הזוגיות עם עופר, חתונה,טיפולי פוריות,  ההחלטה והעידוד ללכת ולאמץ, ליווי השהייה שלי ברומניה, ליווי הנחיתה כאמא.
התמונות של שיר ואור היו תלויות במשרדה ,בגאוות סבתא.

תקצר היריעה מלספר על האישה הנדירה הזו. כשיצאה לפני 8 שנים לפנסיה, הרגשתי נטישה, למרות שיש לי היום רופאה מהממת. היא עדיין ליוותה אותי עד שלשום. הבוקר, היא נפטרה, כי משיקול לא מובן של ההוא למעלה, היא חלתה בסרטן אלים. הרופאה שהיו עולים אליה לרגל מכל הארץ רופאים וחולים, לשמוע חוות דעת, ייעוץ, לא הסכימה מעולם לקבל באופן פרטי. רק במרפאה בבאר שבע. כל כך הרבה אנשים חבים לה את חייהם. אני אוהבת אותך אילנה, את תחסרי לי. האופטימיות ששידרת עד יומך האחרון, ראויים להערכה. אשתדל ברגעי משבר, להשתמש באופטימיות שלך. תחזרי לי, לעופר, להוריי, ולכל מי שהכיר אותך''.

דינה שכנוביץ' כתבה לה: ''דר אילנה הרמן איננה. בלתי נתפס. הייתה עבורי דוגמא ומופת , באמהות בנתינה למען האחר, בנועם ובחיוך. בלי לומר יותר מדיי פשוט לעשות. דר אילנה יקרה , העולם בוכה על לכתך ומי שהכיר אותך בוכה כפליים. עצוב לי מאד''.

יהי זכרה ברוך!
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm