4 רשויות בנגב זכו בקול קורא להקמת גינות קהילתיות בפריפריה החברתית

מצפה רמון, רהט, ערבה תיכונה ולהבים זכו בקול קורא להקמת גינות קהילתיות בפריפריה החברתית, בנגב ובגליל
send whatsapp messsage send FB messsage
כך מראית גינה קהילתית לדוגמא בבאר שבע (צילום ארכיון: עיריית באר שבע)

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומשרד החקלאות מקצים 7 מיליון שקלים להקמת גינות קהילתיות תוך תעדוף ערים ומועצות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית.

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "הפרויקט שם דגש על יצירת פעילות ייעודית לאוכלוסיות עם צרכים שונים כגון קשישים ובני נוער בסיכון אשר מטרתו לייצר גינה שתהיה מקום לפעילות חברתית ותחזק את קשרי הקהילה. גינות קהילתיות יכולות להוות מקור למזון עצמי טרי ואורגני ולחזק את הביטחון התזונתי של הקהילה. כמו-כן, הגינה הקהילתית מגבירה את תחושת השייכות המקומית לקהילה לשכונה ולארץ, ומחנכת לעבודת אדמה וחקלאות, חיסכון במשאבים והיכרות עם צמחים ובעלי חיים."

4 רשויות בנגב זכו בקול קורא שפרסמו המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומשרד החקלאות להקמת גינות קהילתיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית. גינה קהילתית היא גינה המתוחזקת על ידי הקהילה המקומית ומהווה מקום מפגש קהילתי ואמצעי לחיזוק הקהילה המקומית. הגינה מאפשרת חיבור בין-דורי וחיזוק תחושת השייכות המקומית.

בקול הקורא החדש שפורסם על ידי משרד החקלאות ופיתוח הכפר ובשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, לראשונה ישנה התייחסות לגובה ההשתתפות הכספית הרשות המקומית בהתאם לדירוגה במדד החברתי-כלכלי (סוציו), כך שהותאמה ופחתה ההשתתפות העצמית הנדרשת מהרשויות המקומיות המדורגות נמוך במדד החברתי-כלכלי.

בנוסף, ניתנת העדפה לרשויות מקומיות עירוניות (ערים ומועצות מקומיות) שמטבען נושא החקלאות בהן אינו מפותח דיו.

אילן שוחט ,מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "גינות קהילתיות מקדמות את ערכי איכות הסביבה ושיפור האקולוגיה העירונית, עשויות לסייע בצמצום פשיעה, צמצום פערים, שיפור הבריאות הפיזית והנפשית של התושבים ואף עשויה להשביח את ערך נכסים סביב הגינה ולמשוך עסקים מקומיים."להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬

הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm