פרויקט ברהט יכשיר נשים מקומיות לבנות אתרים

התוכנית נותנת לראשונה הזדמנות לצעירות בדואיות ללא רקע וניסיון להקים בתוך שנה עסק עצמאי לבניית אתרים
send whatsapp messsage send FB messsage
תוכנית טרייב (צילום: יח''צ)

תוכנית ״טרייב״ הושקה בשבוע שעבר ברהט. התוכנית היא יוזמה של מרכז לאודר לתעסוקה מיסודם של הפילנתרופ היהודי רונלד לאודר ו-JNF ארה"ב. התוכנית מתבצעת  בשיתוף פעולה עם עמותת תמר וטרייב סטודיו - פלטפורמה להעצמה, בתמיכה ממשלתית של מינהל תעסוקת אוכלוסיות בזרוע העבודה, במסגרת "מענקי חדשנות בתעסוקה". לתוכנית הצטרפו עד כה במחזורה הראשונה כ-20 נשים צעירות מהחברה הבדואית שרוצות לשנות את חייהן ולהקים עסק עצמאי.  

במסגרת תוכנית "טרייב סטודיו" לאורך השנה הקרובה יוכשרו הנשים בהקמת אתרים על פלטפורמת וויקס, דבר שיאפשר להן עבודה כעצמאיות לאחר הקורס בתוך מעטפת עסקית כוללת. קהל היעד הוא נשים בדואיות שאינן עובדות או שעובדות בשכר נמוך ומעוניינות לרכוש מקצוע שיאפשר להן פרנסה והתפתחות אישית.  

התוכנית כוללת הכשרה בעיצוב ופיתוח אתרים, שירות לקוחות, מפגשי הכנה להקמת עסק ושנת עבודה בליווי ובהדרכה של איש מקצוע תוך יצירת חיבורים ללקוחות פוטנציאלים. התהליך מלווה בסדנאות העצמה והכנה לעבודה. בסיום התוכנית המשתתפות ידעו לבנות אתרים עבור לקוחות עסקיים, מאתר תדמית ועד חנות אינטרנטית.

התוכנית כוללת 20 מפגשים ביסודות העיצוב המכסים את כל מה שנלמד בנושא הזה בקורסים במכללות. המשתתפות ילמדו גם על סכמות של צבעים, ניגודים וכלים נוספים שיפתחו את היכולת היצרתית שלהן בתחום העיצוב.   

התוכנית החלה כפיילוט בשנה שעברה בירוחם. השנה המיקוד הוא ברהט עבור החברה הבדואית ובאופן מדויק עבור נשים בגילאים 18-35. ההרשמה לתוכנית טרם נסגרה וצפויות להצטרף עוד נשים למחזור השני שיפתח בקרוב. 

יוזמי התוכנית מקווים כי הבוגרות יהוו מודל עבור נשים צעירות וניתן יהיה לראות גידול במספר הנשים הלומדות עיצוב ופיתוח אתרים בחברה הבדואית. כל אישה שתקים עסק מצליח תוכל להעסיק נשים נוספות מהחברה הבדואית ולהרחיב את מעגל התעסוקה בחברה זו. תחום בניית האתרים מאפשר לנשים הבדואיות תעסוקה גמישה הנותנת מענה גם לצרכים תרבותיים, דתיים וחברתיים.  
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm