שב''כ עצר תושב הפזורה: תכנן להצטרף לדאע''ש ולפעול כנגד ישראל

שירות הביטחון הכללי עצר את מחמד אלרפאיעה, אזרח ישראלי כבן 30, תושב פזורת רפאיעה שבנגב, בחשד לביצוע עבירות ביטחון בהשראת ארגון הטרור המדינה האסלאמית, במקביל עם שני עצורים מאום אל פחם
send whatsapp messsage send FB messsage
סמל דאע''ש על רקע חולות בנגב (צילום: דני בלר)

שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של המדינה האסלאמית (דאע"ש) בתוך ישראל. נעצרו 2 תושבי אום אל פאחם ותושב פזורת רפאיעה מהנגב.

במהלך יולי 22 עצרו שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל/מחלק פח״ע ימ״ר נגב את מחמד אלרפאיעה, אזרח ישראלי כבן 30, תושב פזורת רפאיעה שבנגב, בחשד לביצוע עבירות ביטחון בהשראת ארגון הטרור המדינה האסלאמית (דאע"ש).  

בחקירתו הודה כי הזדהה עם ארגון דאע"ש ותמך ברעיונות הארגון ומטרותיו, ואף ביצע אימוני ירי יחד עם נוספים במטרה להצטרף לארגון ולהילחם בשורותיו בישראל בבוא העת. יובהר כי פרט לעבירות ביטחון אלרפאיעה ביצע עבירות שונות בנשק, לצד עבירות פליליות.

עם תום חקירתו בשב"כ, הוגש כנגד אלרפאיעה כתב אישום, על ידי פרקליטות מחוז דרום.

במסגרת פיצוח הפרשה, בפעילות משולבת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב כרמל, בתאריך ה-14 ביולי 2022 נעצרו לחקירת שב"כ שני תושבי אום אלפחם בחשד כי בכוונתם לממש פעילות טרור מטעם ארגון הטרור "המדינה האסלאמית", בתוך שטחי ישראל או מחוצה לה. בין היתר, עלה חשד כי בכוונת השניים להצטרף ללחימה באפריקה במסגרת הארגון.

השניים , מחמד פארוק יוסף אגבאריה, בן 21, ועבד אלמהדי מסעוד מחמד ג'בארין, בן 21 אשר מוכר לכוחות הביטחון בגין פעילות קודמת מטעם ארגון המדינה האיסלאמית במסגרתה תכנן פיגוע בישראל.  השניים היו במעקב ובפיקוח הדוק של גורמי הביטחון, נוכח היותם מזוהים עם אידיאולוגיה סלפית-ג'יהאדית קיצונית.

בחקירתם של השניים בשירות הביטחון הכללי נחשפה תוכניתם לצאת לזירת לחימה של  "המדינה האיסלאמית" בחו"ל במטרה להצטרף לשורות ארגון הטרור ולהילחם עבורו. במסגרת זו, פעלו השניים להוציא דרכונים והתייעצו עם אזרח ישראלי, תושב אום אלפחם, אשר חזר לאחרונה מזירת לחימה של ארגון "אלקעידה" באפריקה.

עוד עלה בחקירה כי עבד אלמהדי פנה לגורם מקומי בניגריה על מנת לקבל הוראות הגעה למחוז שמתבצעת בו לחימה אינטנסיבית של ארגון "המדינה האיסלאמית". כן עלה, כי כחלק מההכנות ליציאתם ללחימה בשורות הארגון, צרכו השניים תכנים קיצוניים של "המדינה האיסלאמית", בין היתר, תכנים של אמצעי לחימה ותמונות של הרוגים בלחימה ועריפת ראשים, ואף עלה כי קיימו אימונים גופניים ומטווחי ירי כחלק מהכשרתם והכנתם ללחימה בשורות ארגון הטרור.

ב-15 באוגוסט  הוגש כנגד השניים כתב אישום חמור המייחס להם ביצוע עבירות ביטחוניות. חקירה זו מתווספת לחקירות נוספות מהתקופה האחרונה, במסגרתן שירות הביטחון הכללי סיכל פעילות מטעם פעילי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" בישראל, האוחזים באידיאולוגיה הסלפית-ג'האדית הקיצונית.

''שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בהתאם לסמכות הנתונה לו בחוק וינקוט את כל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לטפל בתופעות הקשורות באידיאולוגיות איסלאמיות קיצוניות, ולסכל מבעוד מועד כוונות לפגיעה בביטחון מדינת ישראל על רקע זה וכן, ימצה את הדין בחומרה עם כלל המעורבים בפעילות טרור'', נמסר.​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com
תוכלו לצרף חברים ע״מ לקבל עדכונים בקבוצת הווצאפ בקישור>>>  https://bit.ly/3J84mAm