האם זה מה שירתיע את שורפי הזבל בנגב?

בנגב לא רק משליכים פסולת מכל רחבי המדינה, יש גם מי שמעלים אותה באש וגורמים לדליקות ונזק סביבתי. האם הקנס החדש ירתיע מישהו מהם?
send whatsapp messsage send FB messsage
האם זה מה שירתיע את שורפי הזבל בנגב? שריפת הפסולת (צילום: היחידה למניעת שריפות של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים)

המלחמה בשריפות אשפה פיראטיות, שחלקן מחתרשות בנגב- וגורמות לנזקים אדירים: בעבודה משותפת של המשרד להגנת הסביבה ומשרד המשפטים אישרה היום (ד') ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת בראשות ח"כ גלעד קריב, את תיקון צו סדר הדין הפלילי (עבירות קנס – שמירת הניקיון), תש"ס-2000, והכללת עבירה של שריפת פסולת לפרטים בצו - כך שעם פרסום התיקון, תתאפשר אכיפתה כעבירת קנס.

לפי הצו, אדם יחיד אשר ייתפס שורף פסולת שלא במסגרת עסקו או משלח ידו ייקנס בסכום של 2,000 שקל, ואילו תאגיד או עוסק מורשה ייקנס ב-12,000 שקל. עם אישור התיקון לצו היום ופרסומו, יינתן למפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה; לפקחי יחידת ינשו"ף המשותפת למשרד ולרשות הטבע והגנים למניעת שריפות פסולת; לשוטרים ולפקחים ברשויות אכיפה נוספות, כגון ברשויות מקומיות - כלי אכיפתי משמעותי. כלי זה מצטרף למגוון כלי האכיפה העומדים לרשות המשרד, הן המנהליים והן הפליליים שאותם מיישמים מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה במאבק הכולל של המשרד במלחמה בשריפות הפסולת הבלתי חוקיות.

שריפת פסולת אסורה ומסוכנת בפן האקולוגי, הבריאותי והבטיחותי. היא גורמת לפליטת מזהמים ומסכנת את בריאות הציבור, בתי גידול של בעלי חיים, צומח ועוד. כמו כן יש גם סכנה להתפשטות של שריפות. על כן, המשרד להגנת הסביבה הציב לעצמו כיעד מרכזי את המאבק והטיפול בתופעת שריפת הפסולת הבלתי חוקית.
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo