תנאים משופרים: ההסכם הקיבוצי של קמהדע נחשף

הסכם קיבוצי מיוחד עליו חתמה ההסתדרות מבטיח לעובדי המפעל מבית קמה שיפור ניכר בתנאי העסקתם
send whatsapp messsage send FB messsage
תנאים משופרים: ההסכם הקיבוצי של קמהדע נחשף מפעל קמהדע (צילום: דוברות ההסתדרות)

ההסתדרות במרחב נגב, הנהלת קמהדע וועד העובדים חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד בחברה. ההסכם, שיחול על כ-200 עובדים במפעל החברה בבית קמה, יהיה בתוקף לשמונה השנים הקרובות עד סוף 2029, כאשר מספר נושאים כלכליים יועלו לדיון לאחר ארבע שנים. ההסכם מסיים בכך את סכסוך העבודה בקמהדע שהוכרז בדצמבר האחרון, וכלל שביתה של כחודשיים וחצי. 

ההסכם כולל בין היתר העלאות שכר של 12%-20% למשך 4 השנים הקרובות ומחויבות להפרשות לקרן השתלמות מהיום הראשון בעבודה. כמו כן, כמחצית מהעובדים יקבלו פיצוי כספי עבור ביטול מדרגי שכר.

עוד כולל ההסכם את הגדלת החזרי הוצאות הדלק, תשלום דמי מחלה מהיום הראשון, הגדלת תקציב הנופש השנתי לכל עובד ותשלום עבור שעות כוננות, בנוסף לדמי כוננות.

בהסכם נקבע גם כי החברה תגדיל את ההשתתפות בעלות כרטיס הסיבוס, וכי עובדים שיוגדרו מיומנים יקבלו תוספת לשכר היסוד שלהם. עוד סוכם על שימור תקציבי הרווחה המיועדים לרווחת העובדים, הגדלת הזכאות למשרת אם ושיפור מענקי ההתמדה לחלק מהעובדים. שכרם של עובדי משמרות, לרבות שעות נוספות ואחוזים מוגדלים, יוגדר כשכר פנסיוני – דבר שיגדיל את הפנסיה שלהם בצורה ניכרת.

קמהדע היא חברת ביו-פרמצבטיקה המתמחה בפיתוח, בייצור ובשיווק תרופות באמצעות טכנולוגיה לטיהור והפרדת חלבונים מפלסמה אנושית. 

יו"ר מרחב נגב נורברט בוקובזה: "בתום חודשיים וחצי של שביתה, משאים ומתנים ליליים ואין ספור שיחות טלפון הגענו בשעה טובה לעמק השווה והצלחנו לבנות הסכם נהדר עבור מאות עובדי קמהדע''.

מזכיר איגוד מקצועי במרחב נגב, עוזי שדה: ״אני מברך את העובדים על הגעה להסכם קיבוצי מהטובים מסוגו. אני מאחל לצדדים לדעת להתגבר על המשקעים הרבים ולצאת לדרך חדשה״.

יו"ר ועד עובדי קמהדע, משה הרוש: "בשעה טובה אני יכול לברך ולהודיע כי תם מאבק עובדי החברה לשיפור זכויותיהם של כלל העובדים. המאבק לווה בנחישות אדירה של עובדי החברה שלא נשברו למרות כל הלחצים שהופעלו עליהם. אין ספק שללא נחישותם של העובדים לא היינו מצליחים להגיע להישגים''.

​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

כתבות נוספות למקרה שפספסת...