איפה תוכלו ליהנות מחדר מיוחד ללידה ראשונה?

צוות רפואי ומומחים לנושא מלווים את היולדות בפעם הראשונה. איפה זה קורה?
send whatsapp messsage send FB messsage
מורן הלר עם בתה הבכורה ומאשו סלומון, מנהלת הסיעוד (צילום: דוברות סורוקה)

"מחלקה ללידה ראשונה", היחידה מסוגה בארץ, שנפתחה לאחרונה במרכז סבן למיילדות בסורוקה, בניהולו של פרופ' אייל שיינר, היא מחלקה יעודית לנשים לאחר לידתן הראשונה, ובה ניתנים שירותים המותאמים לצרכיהן הייחודיים של היולדות.

המחלקה ללידה ראשונה קיבלה לאחרונה פנים חדשות בתשתיות ובעיצובה המיוחד, והיולדות זוכות בה לחוויה מיוחדת המתמקדת בצרכים הייחודים של אמהות ראשונות ובצורך להעניק ביטחון לאם החדשה לטיפול בתינוק. היולדות נהנות ממגוון שירותים, כמו: הטיפול בתינוק ליד מיטת האם, יעוץ והדרכה על: הנקה, שמירה על בטיחות התינוק, משכב לידה ושינויים גופניים, סדנאות תזונה, ליווי רגשי ושירות יחודי של טיפת חלב כבר במחלקה.

כמו כן, מוצעות שיחות ממוקדות עם עובדת סוציאלית בנושאים שונים, כמו: השפעות הורמונליות, "מזוג למשפחה", דיכאון לאחר לידה, סיוע אישי והפניה להמשך טיפול בקהילה בהתאם לצורך.

במרכז סבן למיילדות בסורוקה, מתקיימות למעלה מ-17,000 לידות בשנה. המרכז כולל מחלקות יולדות שבהן נהוגה שיטת הביות המלא, מחלקות שבהן קיימת האפשרות לשהייה חלקית של התינוק בלילה ומחלקת אפס הפרדה שאליהן מצטרפת כעת גם  המחלקה ללידה ראשונה. כל יולדת יכולה לבחור את השיטה המתאימה לה ביותר, בהתאם למצב הרפואי שלה ושל התינוק. 
 
פרופ' אייל שיינר, מנהל מחלקת יולדות ב' במרכז סבן למיילדות בסורוקה: " לכבוד הוא לנו להיות הראשונים לפתוח מחלקה ייעודית לאוכלוסייה שכה זקוקה למעטפת ייחודית שכזאת ולתשומת לב למאפיינים הייחודיים שלה – השינוי בהפיכה לאם, החשש שבטיפול בתינוק רך, ההשפעה על המשפחה ועוד ".
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום שלישי | 12 יולי 2022
יום שני | 11 יולי 2022