מה הביא לביטול שביתת הענק של נהגי התחבורה הציבורית?

אתמול, חמישי, הייתה אמורה להיערך שביתה כלל ארצית שלנהגי התחבורה הציבורית - בשעות הרגישות ביותר, אך היא נמנעה אחרי שהושגה פריצת דרך במו''מ בין הנהגים למשרד התחבורה
send whatsapp messsage send FB messsage
(צילום: ארגון נהגי ונהגות האוטובוסים וההסתדרות הלאומית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

וידאו: ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים וההסתדרות הלאומית (צילום: ההתסדרות הלאומית)

שביתת הענק שהייתה אמורה להיערך אתמול, חמישי, בוטלה אחרי שהושגה פריצת דרך במשא ומתן בין נהגי התחבורה הציבורית, המיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית, לבין משרד התחבורה. שכר נהגי האוטובוסים יעלה ל-50 שקלים לשעה . יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית: הבטחנו שלא ידרסו את הנהגים וקייימנו".

ההסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים הגיעו אתמול בערב לסיכום עם משרדי התחבורה והאוצר להעלות את שכר הנהגים והנהגות ל- 50 שקלים לשעה. בכך, התקבלו דרישות הסתדרות הלאומית ונסללה הדרך להפסקת המחאה והשביתות. ביום ראשון הקרוב ידונו הצדדים בזמני העלאת שכר הנהגים אך סוכם כי עד ינואר 2023 שכר הנהגים יעלה ל-50 ש"ח לשעה.

ארגון נהגי האוטובוסים, המייצג את רוב נהגי ונהגות האוטובוסים בישראל, הוביל בשבועות האחרונים קמפיין מחאה רחב היקף שגרם לראשי המשרדים להעלות דרמטית את שכר הנהגים.

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית מסר כי: "תודה לכל הנהגים, על המאבק הנחוש והעיקש על מעמד הנהגים. תודה למשרד האוצר ומשרד התחבורה שהוכיחו שבאמצעות שיח והידברות ניתן להגיע להישגים הוגנים. הבטחנו שלא ידרסו את הנהגים - וקייימנו. עדכון שכר הנהגים ל-50 שקלים לשעה, הוא אבן דרך משמעותית בדרך לפתרון מצוקת כח האדם בתחבורה הציבורית."

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי התחבורה הציבורית: "שכר הנהגים מתחיל להתקדם למקום הראוי ולקראת דיוני התקציב 2023 נמשיך במאבק להכרה במקצוע ובוותק הענפי.  הוכחנו כי כאשר הנהגים מגובשים אפשר לקדם דברים שהוזנחו במשך 50 שנה״.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

​​​​​​​