ריח בחירות? ליברמן: ''לא מבין למה המשותפת בכנסת ולא ברמאללה''

שר האוצר, שיושב באותה ממשלה עם רע''מ, תקף בשבתרבות את הרשימה המשותפת ואמר שיעשה הכל למנוע בחירות
send whatsapp messsage send FB messsage
ליברמן בשבתרבות (צילום: דוברות עיריית באר שבע)

על רקע האפשרות שממשלת בנט תיעזר בתמיכת הרשימה המשותפת על מנת להשיג רוב של 61 בהצבעות בכנסת, שר האוצר ויו''ר מפלגת ישראל ביתנו, אבגידור ליברמן, מבהיר היום, בשבתרבות באר שבע, שככל שהדבר תלוי בו, הדבר לא יקרה: ''אחמד טיבי הוא פלסטיני וכל מה שמעניין אותו זה עניינים פלסטיניים והוא מקבל הנחיות מרמאללה, אני לא מבין למה הרשימה המשותפת חברים בכנסת ישראל ולא בפרלמנט ברמאללה''.

מצד שני, הוא מבטיח שיעשה הכל לשמור הממשלה הנוכחית: ''בחירות זה בלתי אחראי, אני אעשה הכל כדי למנוע בחירות, שום דבר לא אבוד''. עם זאת, בליל רביעי האחרון, הקואליציה נחלה מפלה במספר הצעות. אמנם הממשלה מתפקדת, אך במליאת הכנסת אין לקואליציה רוב והיא תתקשה להעביר הצעות חוק, בהם חוק יו''ש. 

כרגע עסוקים בקואליציה למנוע את פרישתו של ח''כ ניר אורבך, שעלולה לזרז את הליכת ישראל לבחירות חדשות. ליברמן אמר: ''אני אדבר מחר עם ניר אורבך, אני לא צריך אישור של ראש הממשלה בנט בשביל זה, אורבך עדיין לא פרש, הוא עוד מתלבט, אם אורבך יחזור למסלול גם חברי הכנסת האחרים יחזרו''.

ג'ולי קייט והשר ליברמן (צילום: יח''צ / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

שר האוצר אביגדור ליברמן  התייחס לנושא הבטחון האישי, בו רואה עדיפות עליונה, לצד קידום תשתיות מקדמות הצמיחה בעיר, הקמת בית חולים חדש בעיר, העברת קרית התקשוב והמודיעין והגדלת ההכנסה הפנויה לרווחת התושבים.

ג'ולי קייט, ראשת סניף באר שבע ביתנו שהשתתפה באירוע: "בהיותי ממובילות המאבק להושבת הבטחון לנגב, שמחתי במיוחד לשמוע מפי השר כי קולינו נשמע והוא קשוב לצרכינו. היום השר ליברמן הציב את באר שבע במרכז!"