גל האלימות בבתי החולים: רופאה הותקפה בבי''ח הפסיכיאטרי

הרופאה הותקפה על ידי מטופלת, בת 25 מבאר שבע, שריססה לעברה גז פלפל ופונתה לבית החולים סורוקה. נבדק כעת כיצד המטופלת הצליחה לחמוק את בדיקות המאבטחים במקום
send whatsapp messsage send FB messsage
המרכז לבריאות הנפש בב''ש (צילום: גוגל מפות)

רופאה הותקפה באלימות קשה בבית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע ופונתה לטיפול בסורוקה.  המטופלת ריססה גז פלפל לעבר פניה של הרופאה במהלך טיפול ביחידת יום. בבית החולים בודקים כיצד המטופלת הצליחה לחמוק את הבדיקות שעורכים המאבטחים לכלל הנכנסים למקום, הכולל חיפוש בתיקים, בכיסים וסריקה עם מגנומטר. ייתכן והמטפלת הסליקה את התרסיס על גופה.

מהמשטרה נמסר כי התקבל דיווח אודות תקיפת צוות רפואי בבית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע. עפ"י החשד צעירה לבית החולים והחלה לתקוף את הצוות הרפואי  באמצעות גז פלפל. שוטרים הגיעו למקום ועצרו את החשודה, תושבת באר שבע כבת 25. היא תובא מחר בפני בימ"ש.

גל האלימות הקשה כלפי רופאים ורופאות וצוותים רפואיים נמשך גם היום, זאת על אף המחאה נגד האלימות במערכת הבריאות 
שהגיעה לשיאה בשביתת האזהרה בת 24 שעות של ההסתדרות הרפואית שהתקיימה רק בחמישי האחרון.   "אסור שהרופאים והרופאות והצוותים הרפואיים, ימשיכו לחוות אלימות קשה ופגיעה פיזית ונפשית במקום העבודה", אמר ד"ר אורי לבנטל, פסיכיאטר ויו"ר ועד העובדים בביה"ח הפסיכיאטרי בבאר שבע.  "אנו חשים כי חובת המדינה לייצר סביבת עבודה בטוחה לרופאים והרופאות  ולכלל הצוותים הנמצאים בסיכון קבוע. רק עכשיו סיימנו שביתת אזהרה בת יממה וכבר אנחנו קמים הבוקר לתקיפה חמורה של רופאה שכל 'חטאה' הוא לטפל באופן מיטבי במטופלים".

"גל האלימות הזה חייב להיפסק באופן מיידי. ממשלת ישראל חייבת לקיים דיון חירום בגל האלימות הקשה במערכת הבריאות. לא ייתכן שרופאות ורופאים וצוותים רפואיים יגיעו לבתי החולים, למרפאות או בבריאות הציבור כדי לבצע את משימתם במתן טיפול הולם לאזרחי ישראל והם ימצאו עצמם מותקפים באלימות פיזית ומילולית קשה", אמר ד"ר זאב פלדמן, מנהל היחידה לנוירוכירורגית ילדים בשיבא  ויו"ר ארגון רופאי המדינה. "המדינה חייבת לפעול באופן מיידי ביצירת סביבה בטוחה עבור הרופאות והרופאים במקום עבודתם ומנגד לייצר הרתעה אפקטיבית כנגד הפורעים האלימים".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬