מזעזע: הרגו צבאים בנגב - וביתרו אותם לבשר

בלי כבוד לערכי טבע: 3 תושבי לקייה צדו צבאים, בעל חיים הנמצא בסכנת הכחדה ותחכו אותם לחתיכות. מג''ב עצרו את השלושה, עכשיו נותר לראות מה יעשה בית המשפט
send whatsapp messsage send FB messsage
הלב בוכה: צבי, בעל חיים שהפך נדיר, מבותר לחתיכות (צילום: מג''ב)

מזעזע ומקומם: שלושה תושבי לקייה עסקו בציד בלתי חוקי, הרגו שני צבאים, בעל חיים הנמצא בסכנת הכחדה, ביתרו אותם לחתיכות בשר.

השלושה נעצרו על ידי מג''ב, אחרי שבסוף  השבוע, במסגרת פעילות של בלשי היחידה המרכזית של מג"ב דרום בסיוע מרכז הבינה של מג"ב, נערכו בלשי היחידה באזור יישובי הנגב בעקבות מידע שהתקבל אודות חשודים שעוסקים בצייד בלתי חוקי. במהלך הפעילות, זוהו החשודים נוסעים ברכב בשטח פתוח בסמוך ליישוב דבירה.

בלשי היחידה פעלו במהירות וביצעו מעצר של החשודים שהשליכו צידנית בשטח פתוח בניסיון להעלים ראיות. בחיפוש שבוצע ברכב ובצידנית, נתפס בשר טרי ומבותר של שני צבאים שניצודו על פי החשד זמן קצר קודם לכן.

צבי ארץ ישראלי (צילום: מינוזיג - MinoZig / CC BYSA 3.0)​​​​​​​

שלושת החשודים, תושבי לקייה, הועברו יחד עם הממצאים לחקירה במשמר הגבול ורשות הטבע והגנים.

טל רותם ממונה פיקוח חקירות ואכיפה במחוז מרכז: ״אנו שוב מברכים על שיתוף הפעולה הפורה עם גופי אכיפה נוספים ובראשותם משמר הגבול ומשטרת ישראל המבינה את החשיבות באכיפת תופעת הצייד הבלתי חוקי.  במקרה הנוכחי, ניצודו שני פרטים מתוך אוכלוסיית צבאים הנמצאת תחת איומים רבים ואף ידוע כי הצבי הישראלי הינו מין הנמצא בסכנת הכחדה.  חשוב להבין, כי ישראל היא המקום האחרון בעולם בו ניתן למצוא את הצבי הישראלי. מעבר להיותו חיית בר מוגנת, הצבי מוזכר במקורות ישראל מספר פעמים ובין היתר אף זכתה ארץ ישראל לכינוי "ארץ הצבי והיעל".

''רשות הטבע והגנים משמר הגבול ומשטרת ישראל ימשיכו באכיפה העיקשת כנגד תופעת הצייד הבלתי חוקי״. כעת נותר לראות כיצד בית המשפט ייטפל באירוע הנורא.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬