באר שבע התייחדה עם זכר הנספים

העצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה נערך במשכן אמנויות הבמה, במעמד ראש עיריית ב''ש, רבנים ואישי ציבור
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה נפתח אמש בבאר שבע בעצרת מרכזית במשכן לאמנויות הבמה. במסגרת הטקס ובתום דברים שנשא ראש העיר רוביק דנילוביץ', הדליקו ניצולי שואה תושבי העיר: ולרי שיימן, חסיה מיסלובן, יוסף בדאסר, יפה אלגום, מלכה ליברמן, רניה פינקלשטיין נרות לזכרם של הנספים.
 
בתום הדלקת הנרות, רב העיר וראש אבות בתי הדין הרב יהודה דרעי שליט"א קרא פרק תהילים, נאמר קדיש ע"י הרב ישראל חדאד שליט"א ואל מלא רחמים נאמר ע"י יוסף פויירליכט, תלמידי תיכון מקיף ג' העלו את המסכת "אני הייתי שם" סיפורה של מלכה ליברמן ניצולת אושוויץ שהייתה נערה בזמן השואה, על אובדן משפחתה, האחריות שקיבלה על אחותה הקטנה, המסע שלהן במחנות הכפייה עד לסיום המלחמה ולאחריה – החזרה לבית ריק, קשיי העלייה לארץ ישראל וניצחונה האישי אל מול הצורר הנאצי.

''היינו שם'', המסכת שהוכנה על ידי תלמידי מקיף ג' (צילום: עיריית באר שבע)
 
הטקס הופק על ידי עיריית באר שבע, בית יד לבנים, עמותת 'עמך' וחברת 'כיוונים'. 

נאום ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', אמש בעצרת המרכזית:

´´שורדות ושורדי השואה, לוחמות ולוחמי מלחמת העולם השנייה, גיבורות וגיבורים, מכובדיי כולם. יום השואה התשפ"ב מבטא יותר מכל את התקומה. תקומה לעם היהודי, תקווה למדינת ישראל''.

"התקווה בת שנות אלפיים", אנו שרים את ההימנון, בראש מורם, בזקיפות קומה ובלב רוטט.

"להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים". 

מי היה מאמין? רק במאה הקודמת התרחש אחד מהאסונות הנוראיים של האנושות, על ידי האנושות עצמה. 

רצח עם - השמדת שישה מיליון יהודים: ילדים ומבוגרים, נשים וגברים, על ידי מכונת ההשמדה הנאצית.
שישה מיליון יהודים שנטבחו, שנשרפו, שנרצחו.

ניצוץ של תקווה לא נראה, בנהרות הדם שנשפכו. 
מדינה ליהודים היתה בגדר חלום הזוי.

רק למשמע סיפורי הזוועה ותיאורי הבלהות, הגוף מצטמרר, הלב מחסיר פעימה והנפש מאבדת תקווה.

וכמו בעולם בלתי צפוי, במציאות בלתי אפשרית, מתרחש הבלתי ייאמן. מגיא צלמוות, מתוך ערימות האפר קם לו עם. עם שמסרב להתייאש, שמתעקש להתממש. עם שבחר בחיים, שמפיח תקווה, שיוצר בריאה מחודשת, מתוך שליחות אלוהית.

לוחמות ולוחמים, שורדות ושורדים, גיבורות וגיבורים.

אתם הסמל המובהק לניצחון הרוח. רוח האדם שלא כבתה גם בימים קודרים, רוח של אמונה גם ברגעים אפלים, רוח של תקווה, שמפעמת בלבבות''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬