ההסלמה הביטחונית בנגב: גנץ בהערכת מצב בפיקוד הדרום

אחרי שבוע של ירי רקטות מהרצועה לעבר יישובי שר הביטחון קיים הערכת מצב בפיקוד דרום. ראש עיריית ב''ש פגש את גנץ והתיג בפניו את מצבו של האיזור, בהם הניסיון להוריד את אמ''ן לנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
שר הביטחון עם רוה''ע ב''ש דנילוביץ' (צילום: אלעד מלכה / דוברות משרד הביטחון)

החזית הדרומית מתחממת, אך הדרג המדיני לא מעוניין לפתוח חזית מול חמאס - והולך על ענישה כלכלית, במקום תגובה לירי רקטות על יישובי הנגב.  שר הביטחון בני גנץ אמר היום, ראשון, בסיום הערכת מצב בפיקוד דרום: "ארגוני הטרור ומחוללי ההסתה צריכים לזכור – מי שמצבו הכלכלי, האזרחי והצבאי לא יציב הוא שייפגע מכל טלטלה". מצד שני, בישראל מבינים כי אובדן שליטה מוחלט ברצועה, בו חמאס יופל או יובס, עלול להביא חלופות הרבה יותר גרועות.

שר הביטחון בני גנץ קיים  הערכת מצב בפיקוד הדרום בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ רונן בר, מפקד פיקוד הדרום, ראש אמ"ץ, ראש אמ"ן, ראש אגא"ס ומתפ"ש. בצה''ל רואים את הקשר בין אירועי הר הבית - לבין ירי הטילים לעבר יישובי הנגב, לא פחות משלוש פעמים בשבוע האחרון. מצד שני, קיים חשש כי יציאה למערכה נרחבת, תוביל למהומות ''שומר חומות 2''. על פי תסריט מערכת הביטחון, יישובים בנגב עלולים ליפול קורבן לאלימות חמושים.

קודם לכן קיים שר הביטחון פגישת עבודה עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' בנוגע לאתגרים השונים של האזור וקידום התהליך של הורדת אמ"ן לנגב, צעד המתעכב מזה שנים רבות, בין היתר בשל התנגדות אנשי 8200 לרדת לנגב.

בסיום הערכת המצב אמר שר הביטחון:  "סיימתי כעת הערכת מצב בפיקוד הדרום, כוחות הביטחון ממשיכים בפריסה ובפעילות בכלל הגזרות בכדי להגן על אזרחי ישראל.
 
הרמדאן אמור להיות חג של תפילה והתכנסות משפחתית. לצערי,יש מי שמחזיקים בידיהם אבנים ובקבוקי תבערה במקום ספרי קודש. ישראל פועלת מולם, ובמקביל, מאפשרת את חופש הפולחן. בימים האחרונים, ארגוני הטרור בעזה ירו לשטח ישראל והאחריות לכך היא של ארגון החמאס.

ישראל היא המדינה החזקה באזור. אנחנו נמשיך לגלות נדיבות אזרחית וכלכלית רק אם תישמר היציבות הביטחונית. ארגוני הטרור ומחוללי ההסתה צריכים לזכור: מי שמצבו הכלכלי, האזרחי והצבאי לא יציב - הוא שייפגע קשות מכל טלטלה. לישראל יש את היכולת והיא תמשיך להפעיל את העוצמה ומגוון האמצעים שברשותה באופן שתראה לנכון''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

כתבות נוספות למקרה שפספסת...