מחיר טרפת הקניות לחג: עליה חדה בכמויות הפסולת בנגב

באתרי ההטמנה של נגב אקולוגיה מדווחים על עליה בכמויות הפסולת במהלך ימי החג: מסתבר כי למבצעים הזולים יש מחיר סביבתי כבד
send whatsapp messsage send FB messsage
חלק קטן מפסולת האריזות (צילום: נגב אקולוגיה)

חג הזבל: עלייה חדה בפסולת הביתית שנקלטה באתרי נגב אקולוגיה. בין היתר, חלה עליה גדולה בפסולת אריזות, מכשירי חשמל וריהוט ביתי שהושלך לזבל. בבאר שבע, בערב החג הראשון, עובדי הניקיון עבדו קשה, בפינוי טונות של רהיטים (בחלקו תקין לגמרי) ומזון שהושלך לצדי הפחים, מאחר ולא היה כשר לפסח.

להערכת אנשי אתר ההטמנה, חלה עלייה של כ-20% בפסולת שנקלטה.

לדברי נגב אקולוגיה, המשלוחים הרבים שהוזמנו מחו''ל בזול לקראת הפסח מורגשים כעת באתרי הטיפול בפסולת והמחוזות – במחיר סביבתי כבד. הפארק למיחזור וחינוך סביבתי ״דודאים״ שבבעלות נגב אקולוגיה ושותפים נוספים, מדווח על עלייה של כ-25% בפסולת הביתית בשבוע שלפני החג, בין היתר מדובר בפסולת אורגנית, ריהוט, כלי בית וצעצועים.

"מחירי המבצע לחג, לצד סידור הבית, הביא ישראלים רבים לרכוש בשיעורים גבוהים לקראת הפסח", מסר ערן שמרלק, מנכ״ל נגב אקולוגיה. "המחיר הכספי אולי זול, אבל המחיר הסביבתי יקר ואנו רואים אותו כעת בעשרות אתרי הטיפול בפסולת והמיחזור שלנו ברחבי הארץ״.

״נגב אקולוגיה פועלת למזער את ההטמנה ולהגביר את מיחזור הפסולת״, הוסיף שמרלק, ״החברה חנכה לשם כך בשנה האחרונה מפעל למיון פסולת ביתית בדודאים וכן מפעל מתקדם לטיפול בפסולת בניין והפיכתה למצע לתשתיות. על מנת לחולל שינוי ולקרב את ישראל למציאות של כלכלה מעגלית, צריך לעודד את מפעלי התעשייה והעסקים להשתמש בגלם ממוחזר״.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬