ראשי ערים יהודים ובדואים - למען הקמת שדה תעופה אזרחי בנבטים

שבוע לאחר שנחתו שרי החוץ של מרוקו, מצרים, בחריין ואיחוד האמירויות בשדה התעופה בנבטים, ראשי ערים יהודים ובדואים קוראים להקים שדה תעופה בינלאומי שני בנבטים
send whatsapp messsage send FB messsage
עו'' בן חמו (עיריית ערד), נבטים (הדמיה ללא קריט), בני ביטון (צילום: יובל חן) / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מטה מאבק התושבים להקמת שדה תעופה בנבטים וראשי רשויות בנגב בהם: בני ביטון ראש העיר דימונה, ניסן בן חמו ראש העיר ערד, וחאלד אבו עג'אג' סגן ראש מועצת כסייפה יוצאים היום, שני, בקריאה משותפת לשרי הממשלה לנצל את האירוע ההיסטורי שאירע בשבוע שעבר בנגב ולהכריז על הקמת שדה תעופה בנבטים: " על הממשלה להבין כי עתיד מדינת ישראל נמצא בנגב ועליה לקבל החלטות אמיצות שיבטיחו זאת".

שבוע לאחר שנחתו שרי החוץ של מרוקו, מצרים, בחריין ואיחוד האמירויות בשדה התעופה בנבטים, שדה מאושר ברמה הבינלאומית 1 הגבוהה בעולם לשדות תעופה אזרחיים, קורא מטה מאבק התושבים להקמת שדה תעופה בנבטים, לממשלת ישראל להוביל להחלטה סופית להקמת שדה תעופה בינלאומי שני בנבטים ולהבטיח את עתיד מדינת ישראל בנגב.

לדבריהם, ההחלטה כי שרי החוץ של המדינות שהשתתפו בפסגת הנגב לנחות בנבטים ולא בשדה תעופה רמון שנמצא במרחק של כחצי שעה ממקום הכינוס, מוכיחה כי החלופה הטבעית והנכונה להקמת שדה תעופה שני לנתב"ג היא בנבטים. "בנבטים יש את כל התשתית המתאימה לרבות שני מסלולי המראה מהארוכים במזרח התיכון ושני מגדלי פיקוח" מסביר טייס חיל האוויר לשעבר, סא"ל גיל דייגי, ממובילי מטה המאבק "הנגב ממריא מנבטים": "אנחנו לא מוכנים לקבל את עמדתו המאיימת של חיל האוויר שרואה רק את האינטרס הצר שלו ומתעלם מהאינטרס של מדינת ישראל כולה ובוודאי של הנגב".

גם ראשי רשויות יהודים ובדואים בנגב מצטרפים לקריאה ודורשים מהממשלה לקבל החלטה היסטורית ולקבוע כי שדה התעופה שני יוקם בנגב, בנבטים.

ראש עיריית דימונה בני ביטון אמר הבוקר: "הנגב זקוק לשדה התעופה כעוגן תעסוקתי וכלכלי משמעותי שיספק כ-30 אלף משרות לכל תושבי הנגב. יש לנו כאן תשתיות תומכות, יש תושבים שראויים סוף סוף לפרנסה הוגנת, יציבה ומכבדת ויש כאן הזדמנות לעשות צדק חברתי והיסטורי עם הנגב שזקוק לתקווה".

ראש העיר ערד, עו"ד ניסן בן חמו: "כפי שאמר שר החוץ יאיר לפיד שאירח את פסגת הנגב אי אפשר להביא תושבים לנגב ללא הקמת תשתית ואפשרויות תעסוקה. שדה תעופה בנבטים יכול להיות עוגן התעסוקתי הגדול ביותר כאן וההחלטה על הקמתו כאן היא יותר מתבקשת ויפה שעה אחת קודם".

סגן ראש מועצת כסייפה חאלד אבו עג'אג': "שדה התעופה בנגב הוא העתיד של הילדים שלנו והמפתח לתעסוקה, פרנסה, צמצום פערים והשתלבות של הצעירים שלנו בחברה. אסור לנו לוותר על התקווה הזו. נבטים הוא ההבטחה לנגב פורח, משגשג, מצליח לטובת כולנו".רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬