בעל עסק בב''ש סירב להעלאת מחירי הפרוטקשן - וספג יריות

המחירים במשק עולים וכך גם מחירי הפרוטקשן בבאר שבע. בעל עסק במרכז מסחרי סירב להכפיל את דמי החסות ל''שומרים'', ספג יריות לעסק. המשטרה עצרה שני חשודים ומעצרם הוארך
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Kira Hoffmann from Pixabay

''זה לא עובד ככה, זה לא אני רוצה או לא רוצה. תהיה מלחמה" - זה המסר שקיבל בעל עסק במרכז מסחרי בבאר שבע, אשר משך מספר שנים ''נאלץ לשכור שירותי שמירה'' של שני תושבי תל שבע. כל השנים, שני ה''שומרים'' קיבלו שכר חודשי של 3,000 ש"ח.

לפני מספר שבועות פנו לבעל העסק בדרישה לשיפור תנאים - שכר של 6,500 ש"ח ביחד לחודש וכן, שיהפכו להיות עובדי החברה. משנענו בשלילה העסק התחיל לספוג פריצות וגרימת נזקים. דרישת תוספת התשלום הפכה להיות מאיימת:  "זה לא עובד ככה, זה לא אני רוצה או לא רוצה. תהיה מלחמה", הבהירו לו השומרים.

בעבות האיום, החליט בעל החברה להפסיק את העסקתם וב-2 במרץ בוצע ירי לעבר העסק, נופצו חלונות והועברו לבעל העסק מסרים כגון: ''אתם לא יכולים לזרוק אותנו, זה לא עובד בצורה כזו''.

העובדים שר פוטרו זמן קצר קודם לכן, אמרו לבעל העסק כי הבחור החדש שהביא דרך חברה אחרת יפסיק את עבודתו.  בפגישה נוספת שערך מנהל בחברה עם השומרים, נענה כי: ''בעל העסק לקח לנו את הפרנסה, זה לא עובד בצורה כזו. אנחנו לא עובד שאתה מפטר אותו. אני בטוח שיהיו אירועים דומים וזה לא בהכרח צריך להיות ירי. זה יכול להיות נזק פה נזק שם.
עוד מעט רמדאן יש לכם הרבה עבודה תצטרכו להיות זהירים''.

במהלך החקירה הסמויה שהחלה בידי מחלק סחיטת דמי חסות בימ"ר נגב ב-4 במרץ,  ומיד לאחר אירוע הירי נאספו ראיות נוספות נגד שני החשודים פאדי אל אעסם, בן 31,  ומחמוד אל אעסם בן 24,  שנעצרו ב-17 במרץ.  מעצרם הוארך בחשד לסחיטה באיומים. 
ב-23 במרץ  הוגשה הצהרת תובע ומעצרם הוארך עד היום. 

רס"ב אייל סבן ראש צוות חוקרים במחלק חקירת סחיטת דמי חסות בימ"ר נגב: ''מדובר באירוע חמור בו עפ"י החשד נעשה נסיון סחיטה באיומים בהפחדה תוך גרימת נזק לעסק. בעל העסק קיבל החלטה נכונה ושיתף את חוקרי היחידה בהשתלשלות האירועים ובסופו נעצרו חשודים וצפויים כנגדם כתבי אישום.  אני פונה לציבור לפנות אלינו בכל מקרה של חשש לסחיטה''.

​​​​​​​