בדרך לגל אלימות? אלקין החליט לחדש את הנטיעות בנגב

הכנסת יצאה לפגרה - ושר השיכון אלקין החליט שהוא מחדש את הנטיעות בנגב - גם ליד יישובים בדואים לא מוכרים. ההערכה: בגלל בפגרה, רע''מ תתקשה להגיב
send whatsapp messsage send FB messsage
כוחות משטרה בעימותים עם תקשורת ומפגינים (צילום רשתות, טלגרם עמאר אסדי, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

האם הנגב עומד בפני גל מהומות מחודש? שר הבינוי והשיכון זאב אלקין החליט לחדש את הנטיעות בנגב, גם ליד יישובים בדואים בלתי מוכרים. לדבריו, הפסקת הנטיעות בגלל גל האלימות שעוררו ''נתפסה לא טוב בעיני הציבור''. ידיעה בנושא פרוסמה לראשונה ב''כאן חדשות''.

וידאו: רצף האירועים הבוקר בשטח המריבה בסעווה (מולדה) (צילומים: רשתות ללא קרדיט, טוויטר איתמר בן גביר, טלגרם עמאר אסדי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


לפני כחודשיים, בסמוך למועד בו חל ט"ו בשבט, אירעו הפגנות אלימות בעקבות נטיעות הקרן הקיימת באזור סעווה (מולדה) בהם יש מחלוקת בין המחזיקים בקרקע, לבין המדינה. מדובר בקרקעות, עליהם יושב יישוב בלתי מוכר. סיעת רע"ם הגיבה בחריפות לנטיעות והחרימה את ההצבעות בכנסת.

הטיעות גררו גל אלימות בנגב, עשרות נעצרו, נזק נגרם לתשתיות וכלי רכב. בשיא המתיחות, נראה היה שהעניינים עומדים לצאת מכלל שליטה וכי רע''מ עומדת לפרק את הממשלה.

בקואליציה החליטו לנצל את פגרת הכנסת, כך שסיעת רע"ם לא תוכל להחרים הצבעות. לשכת אלקין לא הגיבה לדברים. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬